| S3nZZoR a întrebat:

Buna TPU......Cand eram mai mic(aveam vreo 12 ani) aveam probleme cu sanatatea, mai exact cu Aslo(aproape 1000). trebuia sa iau 20zile pe luna Cefalexin, iar din cauza asta mi s-au ingalbenit dintii(cu toate ca ma spalam pe dinti de 3ori pe zi). Acum sunt clasa a 10 si nu mai stiu ce metode sa folosesc sa imi albesc dintii: am incercat cu orice fel de pasta, cu sare, cu bicarbonat si sare, cu bicarbonat si lamaie si niciun rezultat. am mers si la dentist si mi-a zis ca nu imi poate face nimic pt ca am 2dinti lipsa(nu au mai crescut din cauza antibioticelor).
Imi puteti da nişte metode de albit dintii?
DAU FUNDITA

1 răspuns:
| yay500 a răspuns:

Exista argila(arata ca un praf alb) pentru albit dintii. Cauta prin farmacii ca sigur gasesti. Se pune pe periuta argila pui foarte putina pasta si gata. Nu stiu cam cat timp trebuie sa faci asta. Ar trebui sa mai intrebi pe la farmacii daca vrei mai multe detalii sau sa intrebi farmacistele ce ar fi cel mai indicat produs de folosit pentru albirea dintilor.