| elenutza27 a întrebat:

Ce culoare e la moda vara asta?

8 răspunsuri:
| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Buna!
1. Violet

Violet a fost aleasă vedeta sezonului trecut. Prezenţa în majoritatea colecţiilor de modă, a rămas în topul preferinţelor şi de această dată. Mai mult, trendurile acestei veri o reinventează într-o varietate bogată de nuanţe, de la lila, purpuriu, până la ametist sângeriu. Violetul este o culoare intensă care se armonizează perfect cu alte nuanţe neon la modă: galben, oranj sau albastru.

2. Roz

Rozul a fost votată culoarea anului de institutul Pantone, o autoritate în materie de cromatică recunoscută în lumea întreagă. Aşadar, nu ezita să incluzi această culoare în garderoba ta. Şi nu ne referim aici la o singură nuanţă, ci la întreaga gamă care conţine o diversitate de tonuri: roz aprins, pal, cu tente roşiatice sau oranj.

3. Roşu

Roşu face parte din categoria culorilor vibrante, care vor fi mereu la modă. Evidenţiază foarte bine tenul bronzat şi se asortează perfect cu violet, verde, galben muştar sau albastru.

4. Oranj

Designerii par să nu se mai plictisească de această culoare. Prada, Jil Sander, Versace şi Gucci sunt doar câteva branduri care au inserat această culoare plină de vitalitate în colecţiile lor. Asorteaz-o cu alb sau nude dacă nu eşti adepta ţinutelor foarte colorate.

5. Albastru

Albastru nu putea lipsi din preferinţele cromatice dedicate sezonului cald. Regăsit într-o varietate de nuanţe: turqoise, bleu-marin, indigo sau tonuri pastel, se încadreaza cu succes în orice ţinută.

6. Verdele

Verdele semnifică libertate, natură şi prospeţime. Are o simbolistică aparte şi fără îndoială, în sezonul cald nu poate lipsi din preferinţele în materie de cromatică. Se potriveşte perfect ţinutelor estivale şi este nelipsit din imprimeurile viu-colorate.
Sper ca am ajutat

| PrecioussGirl a răspuns:

Cacaniu in dungi winking

| clau25 a răspuns:

Buna vara asta nu exista o culoare a nume la moda. anul acesta se poarta toate culorile vii, pline de viata, care iti trezesc multa bucurie si te binedispun. sper ca te-am ajutat. sa ai o vara minunata si plina de zambete! bye-bye.

| AleAlbu a răspuns:

Se poarta culorile neon si albastrul. Funda?

| AlysaAly a răspuns:

Vara asta se poartă hainele şi accesoriile în culori vii, excentrice! roz, verde, bleu, galben şi portocaliu...
Culorile sunt una dintre cele mai bune metode pentru a-ţi înveseli fiecare zi! Încearcă să experimentezi asta: poartă haine în culori deschise, cu o croială tinerească, modernă, în care să te simţi bine şi vei alunga cu siguranţă grijile şi tristeţea de lângă tine! Dacă ai pe tine culori care emană energie şi încredere şi optimism, nu ai cum să nu te simţi în cea mai bună formă!

o zii buna

| ladybird_7910 a răspuns:

Albastru electric, rosu, roz pastel etc.

| cineva123 a răspuns:

Hey,se poarta stil marinar(alb; albastru marin; rosu)... sper sa-ti fie de folos:**