| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Ce efecte are sala/fitness-ul asupra bustului?
Mentionez ca am 19 ani si in urma unor schimbari bruste de greutate,mi s-au lasat sanii, am asa-numitele "aripioare", nu foarte proeminente, insa aceste lucruri ma deranjeaza si as vrea sa scap de ele. Credeti ca are vreun efect sala sau fitness-ul asupra a ceea ce vreau sa schimb? Spun asta pentru ca am auzit ca sportul nu ajuta la ridicarea sanilor sau la fermitatea lor.
Cu atat mai mult m-as bucura daca ar raspunde si persoanele in cunostinta de cauza sau cele care practica acest sport. Multumesc

1 răspuns:
| YoannaYoanne22 a răspuns:

Pai,sa vedem.Nu o sa ajute prea mult, dar o sa ajute putin.
*In cazul in care acum esti supraponderala, si vei face sala, vei slabi, pierzand tesut adipos si castigand tesut muscular sanii tai vor avea mai putina grasime=>deci nu vor mai atarna atat de jos.
*Sunt bune exercitiile pentru pectorali.
*Nu uita ca trebuie sa porti un sutien adecvat pentru sport mai ales la exercitiile aerobice.Intereseaza-te despre cum trebuie sa masori circumferinta si ce marime ti se potriveste.