| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Ce efecte are sala/fitness-ul asupra bustului?

Mentionez ca am 19 ani si in urma unor schimbari bruste de greutate, mi s-au lasat sanii, am asa-numitele "aripioare", nu foarte proeminente, insa aceste lucruri ma deranjeaza si as vrea sa scap de ele. Credeti ca are vreun efect sala sau fitness-ul asupra a ceea ce vreau sa schimb? Spun asta pentru ca am auzit ca sportul nu ajuta la ridicarea sanilor sau la fermitatea lor.

Cu atat mai mult m-as bucura daca ar raspunde si persoanele in cunostinta de cauza sau cele care practica acest sport. Multumesc si

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acele aripioare, pot spune ca fac parte din corpul tau, fiind cumva genetice. Soldurile care ti se formeaza nu ai cum sa mai scapi de ele, aceasta este formanta si cu ele ramai, indiferent de cat lapte bei sau cat sport faci. Faci sport, dispare grasimea, nu forma corpului deja dezvoltata. Pe cand cu sanii, nu stiu multe lucruri, cica exercitiile la spate sunt bune, ajutand si sanii.

| MotanAndrei a răspuns:

Buna, nu are nici o legatura sala sau fitness'ul cu aripioarele tale de la sani. happy Tot ce trebuie sa faci e sa consumi lactate multe, ca s-a demonstrat stiintific ca lactatele la femei, le mareste: Imunitatea si sanii. + Laptele consumat iti da o prospetime a sanilor, scapand de aripioare. Funda.

| buzeduulci a răspuns (pentru MotanAndrei):

Mai ceri si funda dupa ce ca ai dat un raspuns de rahat

| Camelutsaa explică:

Raluca 803, mie aripioarele mi-au aparut in urma ingrasarii bruste. apoi am slabit brusc de inca doua ori. eu inainte nu aveam aripioare. Si presupun ca acele "aripioare" sunt de fapt portiuni de grasime. Nu?