| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Ce efecte are sala/fitness-ul asupra bustului?

Mentionez ca am 19 ani si in urma unor schimbari bruste de greutate, mi s-au lasat sanii, am asa-numitele "aripioare", nu foarte proeminente, insa aceste lucruri ma deranjeaza si as vrea sa scap de ele. Credeti ca are vreun efect sala sau fitness-ul asupra a ceea ce vreau sa schimb? Spun asta pentru ca am auzit ca sportul nu ajuta la ridicarea sanilor sau la fermitatea lor.

Cu atat mai mult m-as bucura daca ar raspunde si persoanele in cunostinta de cauza sau cele care practica acest sport. Multumesc anticipat :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| itzy8 a răspuns:

Cu anumite exercitii, iti poti intari bustul! happy Du`te la o sala de fitness si vorbeste cu antrenorul.