| AliceMaria1 a întrebat:

Buna TPU.Ce fard de ochi scoate ochii caprui in evidenta? Si ce ruj/lip se potriveste anumitor nuante de fard.

8 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Http://yve.ro/machiaj-ochi-caprui/

Eu am ochii caprui si folosesc in general nuante neute(marouri, bej, negru, gri) si foarte rar, la ocazii speciale aleg machiajul smokey cu nuante de mov.
La machiajul neutru al ochilor poti folosi ce ruj vrei.Cand sunt machiata natural aleg ceva puternic pe buze(rosu; roz fuchsia) iar atunci cand ochii imi sunt bine evidentiati aleg doar unt de buze; gloss neutru sau ruj nude.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Mie una imi plac rujurile cu o nuanta aşa mai naturală. Fard de ochi la ochi căprui paăăăăi....negru,ochii fumurii sunt mişto.

| mihaelaalol a răspuns:

Un auriu sau un maro deschis-spre inchis---ca fard
si ca ruj daca te dai cu un auriu la ochi, incearca ceva stralucitor si daca fardul e maro deschis-spre inchis incearca un ruj de cam aceeasi culoare.
sper ca te-am ajutat!big grin

| Bianca306 a răspuns:

Pentru ochi nuante de maro, ciocolatiu, pamantiu
bronz, auriu, bej, crem
mov, lila
verde, kaki
albastru, bleumarin
roz piersica
Pentru ten: auriul stralucitor, vasta paleta de violet, plus rozul diafan, sunt recomandate machiajului ochilor caprui si la ruj ce se potriveste cu fardul de ochi si cel pentru ten.

| Andreeac33 a răspuns:

Incearca modele cu eyeliner-ul sau smokey eyes.Un ruj mai natural merge perfect, mult mai bine decat unul tipator, dar depinde si de tinuta pe care o abordezi.

| JuicyCupcake a răspuns:

Buna! Cred ca cele mai potrivite culori de fard pentru ochii caprui sunt: galben,verde,albastru,turcoaz,maro,maro-piersic (este un fel de bej).Mai bine eviti lila, roz, rosu grena. Si eu am ochii caprui, dar nu imi place sa ma dau cu fard momentan, am 13 ani laughing Pentru buze foloseste ce iti place happy Dar pentru culorile de fard care ti le-am spus ar merge un luciu de buze transparent sau unul cu o tenta roz, sau chiar unul mai rosu, dar pune doar putin luciu rosu si apoi tamponeaza buzele cu degetul, doar nu vrei sa ai buze prea rosii. Sper ca te-am ajutat happy

| PapNomi a răspuns:

Pai,poti incerca un roz pal, sau un albastru foarte deschis
la ochi, si un ruj/lip nud!