| Ralu20 a întrebat:

Daca am ochii caprui spre negru ce nuante ma avantajeaza ( la creion, fard de pleoape etc.)? Scuze pentru categorie!happy

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,Ralu20.Ai niste ochi foarte frumosi, la care foarte multe nuante se potrivesc.Eu o sa ti le mentionez pe cele mai importante.La fard de pleoape, ti se potrivesc urmatoarele nuante:in general, ti se potriveste un machiaj marin:albastru inchis/deschis, bleumarin sau bleu deschis.Pentru alte tipuri de machiaj ti se potrivesc urmatoarele culori:roz pal,roz deschis,roz inchis,roz bombon,siclam, mov, verde inchis/deschis si portocaliu.Tu poti, bineinteles, sa incerci alte nuante, dar acestea sunt cele mai potrivite.La creion de ochi, ti se potriveste negrul inchis/maroniu, iar la rimel:negru, negru intens/inchis/deschis, maro inchis/deschis si chiar albastru inchis.Nuantele de rimel colorate sunt la moda acum! Bafta! Sper ca raspunsul meu te-a ajutat!

1 răspuns: