| LoLa432 a întrebat:

Ce machiaj s-ar potrivi ( pentru o nunta) unei tinute negre ( rochie/sacou/pantofi negre, cu niste detalii aurii). Sa nu fie ceva prea strident, am ochi cprui-verzi

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu as merge pe ruj rosu, machiaj natural si delicat la ochi in nuante de nude/bej/nisipiu si mult rimmel.

| dianabaumli a răspuns:

Poate gasesti niste idei in acest articol :)
http://www.tagmag.ro/tendinte-de-machiaj-pentru-2015/

| Oana910 a răspuns:

Rochia Black este sinonima cu eleganta si rafinamentul, insa efectul ei seducator poate fi rapid stricat daca alegi un machiaj nepotrivit. Tocmai de aceea, m-am gandit sa-ti ofer cateva idei de machiaj, pentru ca rochia ta sa fie pusa si mai mult in evidenta.
1. Coloreaza-ti buzele cu un ruj aprins
Rujul intr-o nuanta aprinsa atrage instant atentia celor din jur si iti pune in valoare frumusetea chipului, precum si tinuta. Rujul intr-o nuanta aprinsa, cum este rozul fuchsia sau rosul corai, se potriveste de minune cu o rochie neagra, indiferent de nuanta pielii. Alege un ruj mat, pentru un plus de voluptate. Cat despre machiajul ochilor, il poti pastra cat mai natural, in nuante de bej, sau poti opta pentru un fard intr-o nuanta deschisa de mov.

2. Fa-ti ochi de felina
Machiajul cat eye te scoate din dilema atunci cand nu stii ce makeup sa alegi pentru o rochie neagra. Nu ai nevoie de combinatii de farduri, ci doar de un tus negru sau un creion contur negru. In functie de forma ochilor si de efectul pe care vrei sa il obtii, poti trasa o linie contur mai groasa sau mai subtire. Nu uita de "codite"! Fara ele, nu poti obtine un machiaj cat eye perfect. Pentru buze recomand culoarea nude.

3.Alege farduri aurii
Auriul merge mana in mana cu negrul, astfel ca daca vrei un machiaj spectaculos pentru rochia neagra, alege sa-ti machiezi ochii cu auriu. Aceasta nuanta stralucitoare, opulenta si extravaganta este potrivita atat ochilor verzi, cat si celor caprui sau albastri. Creeaza un efect smoky eyes cu farduri aurii, contureaza-ti pleoapa superioara cu tus negru. Pastreaza buzele in nuante nude.

Sper ca te-am ajutat, pupici :*

| RebeleGirl a răspuns:

Poti incerca un machiaj cu umbre negre si maro si putin auriu happy o sa iti pun o poza ca sa te orientezi happy