| Emily990 a întrebat:

Buna,TPU! Ce ritual de ingrijire din cap pana in picioare imi recomandati? Incluzand masti pentru par cu fire despicate, pentru ten, creme pentru corp si alte chestii de genul?:*

Răspuns Câştigător
| Patty03 a răspuns:

Pai pentru inceput... iti zic o masca pentru firele despicate : o lingura ulei de ricin, o lingura de miere, 20 de picaturi de vitamina A, un galbenus de ou, un catel de usturoi pisat si stors. Repara varfurile despicate si indeasa parul enorm de mult. Eu cel putin o ador. anul trecut am descoperit-o imi cadea parul foarte mult, dar dupa ce am facut-o o data pe saptamana timp de 3-4 sapt. mi s-a regenerat complet. eu si acum mi-o fac o data pe luna, nu pentru ca as avea nevoie, ci chiar imi face bine parului. O aplici prin masari usoare pe scalp si lasi asa 30 de min dupa care te speli normal cu sampon, balsam. Iti mai zis ca uleiul de ricin face minuni cu unghiile, sprancenele si genele. Pui ulei pe ele si vezi ca iti cresc instantaneu. PLus ca genele se si innegresc si nu iti mai trebuie rimel. Foloseste creme pentru corp naturiste, ia-le din farmacii si nu de la Avon sau alte firme care sunt pline de coloranti. Acum ca este vara pentru ca pielea transpira repede, fa dus in fiecare seara si nu uita sa te speli pe dinti cel putin dimineata si seara. Mananca multe fruncte si bea lichide pentru a nu te deshidrata ( si pentru ca pielea ta sa ramana ferma ). Succes >big grin

2 răspunsuri:
| Giiinger a răspuns:

Buna,Emily990!
Trebuie in primul rand sa faci dus zilnic.Foloseste o crema de corp pe care in timpul verii ar trebui sa o inlocuiesti cu o lotiune mai usoara, dupa ce ai iesit din dus. Apoi parfumeaza-te.
Pentru par ti-as recomanda sa foloseti un balsam dupa fiecare spalare si o masca o data pe luna.
Fata trebuie sa o speli de doua ori pe zi si sa o hidratezi cu o crema pentru tenul tau.
Exfoliaza-te de doua ori pe luna cu un exfoliant din comert cum sunt cele de la Lush.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat