| Georgiana_Dumitru_1990 a întrebat:

Cine stie niste mteode de facut suvite (sa fie usor) Fara Vopsea si sa nu dureze mult.dupa cateva spalari sa se ia... vreau doar ceva temporar multumesc aniticipat FUNDAAA SI VOT

Răspuns Câştigător
| Gabitza7 a răspuns:

Se pot face am inteles si cu hartie creponata care o uzi si o aplici pe parul ud. dar ai grija daca o sa faci asta pentru ca acea culoare din hartie te va murdari pe maini. incearca sa ti le protejezi cu ceva manusi.

4 răspunsuri:
| kim26 a răspuns:

Eventual sa folosesti nuantator, asta daca ai parul natural. dar sincer fara vopsea nu iti va prinde nimic. poti sa iti cumperi mese sa le aplici in par...

| helenwolf a răspuns:

Exista spray-uri speciale pentru par care sa vopseasca temporar, dar o solutie mai simpla sunt pastelurile (cele cretate, nu uleioase). Probabil gasesti la librarie sau la o galerie de arta. Arata precum creta si pur si simplu umezesti suvita care o vrei "vopsita" si freci pastelul de par. Iti sugerez sa porti manusi si un tricou care poate fi murdarit. Iti las si un video sa vezi mai clar despre ce vorbesc.
:)
http://www.youtube.com/watch?v=5ly4GhDia4k

| BiuL a răspuns:

Albastru de metil, violet de gentiana, rosu de castellani, hartie creponata, creta de tip pastel.

| kokomy a răspuns:

O prietenă a încercat cu cretă colorată pe părul ud sau cu spray coloratwinking