| Addaaa99 a întrebat:

Cu ce as putea sa imi fac suvite?
ca sa mi se duca la cateva spalari...
dar nu cu vopsea

7 răspunsuri:
| G a răspuns:

Cu nuantator.
sau cu markerul. laughing

| georginika a răspuns:

Buna.Ai putea sa iti faci cu nuantator sau cu spuma de par [eu am avut suvite roscate cu spuma si mi s`au dus la a 4`a spalare].

| Nastia a răspuns:

Albastru de metil, violet de gentiana

| Abcfunny a răspuns:

Buna!
Iei un nuantator ...si folosesti hartie dinaceea lucioasa de la ciocolata[bine se gaseste si la rola]
Iei o parte din folie [nici prea mare nici prea mica] o pui sub suvita dai cu pensula[sau cu ce te dai tu pe par] si apoi o impachetezi pe suvita[pai sa indoi suvita de par sa intre toata in folie]
Mai este si "trucul" cu punga ...iei o pung mare [sa iti incape capusorul] faci gauri cu andreeaua[de la crosetat] si aguresti punga si iti iei suvite si dai cu nuantatorul
Ps; trebuie sa te ajute cineva.

| Onutzyk a răspuns:

Nu cred ca exista ceva care sa reziste cateva spalari dar sa nu fie vopsea. Cred ca ai putea incerca cu spray special sau cu rimel [exista si special insa merge si cu rimel normal, e mai ieftin big grin], dar acestea ies la prima spalare.
Ai putea incerca si metodele "naturiste", cum ar fi : frunze de nuc fierte pentru blond, suc de sfecla cu apa pentru roz si suc de lamaie pentru blond [insa acestea nu prea se cunosc, adica aproape deloc].
O alta varianta ar mai fi suvitele atasabile sau mesele care pot fi scoase[eu folosesc suvite atasabile, sunt ok, insa din moment ce ai spus ca vrei sa-ti colorezi parul nu merg].
Eu mai folosesc si spary, cred ca pentru tine e cel mai bun!

Sper ca te-am putut ajuta. fundita?

| Anchyy18 a răspuns:

Cu sampon.gasesti in hipermarket gen carrefour. si eu mi-am facut suvite si le face foarte bine. s-a dus dupa 6-8 spalari.
sper ca ti-am fost de ajutor:*

| tz_6238 a răspuns:

Depinde ce culoare are parul tau... daca e saten/ blond te poti face cu tinctura de castelani==> roz, violet de gentiana==>mov, albastru de metil==> verde...sau te poti face cu spray.sau sunt sampoane speciale, ce le poti gasi la farmacie. :*