| Drinceanu_Ingrid_1975 a întrebat:

Cum imi fac suvite fara vopsea?

Răspuns Câştigător
| Anonima00000000 a răspuns:

Ai putea sa iti faci cu:
-creta de par
-albastru de metil
-nuantator
-mov de gentiana
Daca ai parul saten ai pute sa te clatesti pe par cu ceai de musetel.
Pui vreo 5 plicuri de ceai de musetel in 500 ml de apa fiarta (lasi sa fiarba vreo 5 min), lasi sa se raceasca, te speli pe cap cum te speli de obicei si la sfarsit te clatesti cu ceaiul de musetel fara se te mai clatesti dupa cu apa. Pentru un efect si mai vizibil lasa parul sa se usuce la soare.
La mine a mers, dupa 5 spalari se vede deaja destul de evident diferenta.

4 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Cu sampon care se ia dupa 2-3 spalari.

| mariesprouse a răspuns:

Cu marker sau cu diferite dezinfectante (betadina, albastru de metil) sau acele spay.uri colorate de par

| Vizuroiu_Ionela_1996 a răspuns:

Buna! exista multe metode, apa oxigenata ( daca vrei blond), albastru de metil, violet de gentiana si hartie creponata. happy
cauta mai multe detalii pe internet

| idonthavename12 a răspuns:

Hmm... este creta. Si mai este un crem de par care se numeste HNA. El tine in jurul la 2-3 saptamani.