| StefyTha a întrebat:

Hey vreau sa-mi fac suvite dar fara vopsea cum?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Spray-urile colorate sunt proaste rău de tot. Culoarea "curge" pe haine, pe faţă, nu te poţi atinge de păr. Şi durează foarte puţin. Nu atacă în niciun fel părul.
Poţi încerca violet de genţiană/roşu castelani/albastru de metil - farmacie - 4, 5 lei fiecare - nu atacă părul în niciun fel.
Vezi răspunsurile mele aici:
http://www.tpu.ro/......-vreau-sa/

http://www.tpu.ro/......u-fundita/

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Iti poti face suvite cu un spray colorat.

O zi buna!

| georgeta27 a răspuns:

Poti sa-ti cumperi spray-uri colorate si sa iti faci cum vrei tu suvitele si cand te speli pe cap se curata.

| anibanani145 a răspuns:

Cu o solutie de la farmacie..sunt mai mute: Tinctura Castelani(roz), Albastru de Metil(alebastru) si sunt mai multe.

| zambeste25 a răspuns:

Decolorant,spray colorat pentru. par sau daca vrei sa ti-l deschizi la culoare incearca un amestec de zeama de lamaie si putina miere, la spalare, clatesti bine, usuci parul si apoi stai in soarewinkingmerge mai bine vara ...Succeswinking