| ElenaSalvatore a întrebat:

Cum pot preveni caderea parului? Imi cade foarte mult si nu stiu ce mai pot face..va rog cine ma poate ajuta sa lase raspunsul aici.

3 răspunsuri:
| tyna90 a răspuns:

Http://profihairshop.ro/......irtuemart/
este foarte bun, eu am avut probele mari cu caderea parului, m-am spalat cu revalid, vichy si degeaba, pana m-am decis sa imi cumpar un produs profesional. Rezultatele se vad cam intr-o saptamana. Sper sa te ajute!

| BlackF a răspuns:

Parul poate sa cada din multe motive, nu intodeauna din cauze genetice. cel mai bine e sa consulti un medic dermatolog, iti faci niste analize si alegi tratamentul care ti se potriveste cel mai bine. Eu momentan urmez un tratament cu minoxidil 2% (Rogaine) si parul nu mai cade decat 2-3 fire pe zi. si conform spuselor doamnei doctor dermatolog, ar trebui sa se regenereze complet in 3-4 luni. Pana atunci, fiindca am parul destul de rar, folosesc Toppik, un produs cosmetic ce face parul sa arate foarte des. In cazul meu e solutia ideala, nimeni nu stie ca am probleme cu caderea parului, pentru ca nu se observa deloc ca am parul foarte rar.