| lolitagirl a întrebat:

Imi cade parul intruna nu stiu de ce poate e ceva genetic, poate am firul prea subtire.Stiti vreun tratament pentru caderea parului :*?

9 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Stiu ca exista in farmacii o lotiune contra caderii parului de la Elmiplant, eu am folosit si nu mai am probleme.Bafta!

| andreea7520 a răspuns:

Pui într-un bol: o jumătate de sticluţă de ulei de ricin (depinde de cât de lung şi des e părul tău, dacă e mai lung, pui toată sticluţa), apoi pui două ouă ( sau 3, depinde de cât de des e păru, am mai spushappy ) + o linguriţă de miere, după care amesteci, recomand să-ţi pui mama sau o prietenă să-ţi dea pe la rădăcină foarte bine, apoi prin tot capul happy de una singură n-o să te descurci prea bine, am încercat eu şi e mult mai bine când îţi masează cineva scalpul decât când te chinui tu să-ţi dai bine peste tot happy! Succes.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Poti incerca un amestec de ulei de m, asline cu albus de ou, te masezi, si lasi sa actioneze jumatate de ora, apoi te speci pe cap ca de obicei
mai exista un tratamrent numit revalid, impotriva caderii parului
iti dai cu ulei de ricin m, cu cateva min inainte sa te speli pe cap
poti intreba la plafar, si-ti poate recomanda o lotiune
sau mergi la dermatolog, iti poate da un sfat avizat.
te pup si succes!

| hax0r a răspuns:

Chelirea este ereditara. daca ai in familie persoane cu chelie atunci si tu vei avea. Nu intra in panica. e ceva normal. unele persoane se mandresc cu asa ceva. chelia e semn de maturitate si virilitate.de ex. presedintele Romaniei. ...pe de alta parte ar putea sa-ti cada parul din cauza chimioterapiei.

| TutiQ a răspuns:

Ulei de ricin si ou. Amesteca-le si maseaza scalpul cu crema care va rezulta. Baftahappy

| lolitagirl explică:

Multumesc de raspunsuri :X

| paa a răspuns:

Eu folosesc sampon Revalid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, uleiul de masline. Maseaza scalpul si parul cu ulei de masline dupa care acopera-l cu un prosop inmuiat in apa calda si stors. Stai asa 30 de min.

| khrys_8407 a răspuns:

Verisoara mea avea aceeasi problema. Ea s-a dus la dermatolg. I-a recomandat un tratament pe baza de plante. Sfatbig grinu-te la dermatolog!