| Georgianaaa909 a întrebat:

Cum pot sa fac sa imi creasca unghiile mai repede inainte sa incep scoala.Le am cam scurte, inca nu imi acopera buricul degetelor. Urgent.Dau FUNDA happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratamentul pentru unghii exfoliate de la farmec, e 10 lei. E singurul care ma ajuta sa le am lungi, tari si ma scapa de exfoliere. Am incercat si cu crema dar nimic, plus ca nu e atat de usor de folosit.

| Bοgdαη a răspuns:

Doammnneee! In ce hal a ajuns lumea.
E chiar asa important ce fel de unghii ai si cat de lungi le ai?
NU, e important ceea ce gandesti si ce ai tu in creier...
Dar in fine, am gasit ceva pe site (folositor cred ) pentru intrebarea ta :
5 solutii pentru ca unghiile sa creasca mai repede

1. Ingrijeste-ti unghiile. O manichiura adecvata este esentiala pentru ca unghiile tale sa creasca mai repede. Protejeaza-le cu un strat subtire de lac transparent sau cu o oja. Sa stii ca ajuta la crestrea unghiei! Este recomandat sa alegi un lac de unghii de calitate!

2. Masajul este benefic pentru cresterea unghiilor. Un masaj de cinci minute in fiecare seara poate stimula cresterea unghiilor, prin imbunatatirea circulatiei la nivelul mainilor. Aplica o crema hidratanta si maseaza usor fiecare deget, unghia si cuticula.

3. Fereste-ti mainile de temperaturi scazute. Unghiile cresc mai repede in zonele cu clima calda. Iarna, protejeaza-ti unghiile cu manusi ca sa mentii circulatia sangelui la un nivel optim. In acest fel, unghiile vor creste mai repede.

4. Imbunatateste circulatia sangvina la nivelul unghiilor cu ajutorul unor activitati zilnice: scrisul la laptop, cantatul la pian, pictatul, gradinaritul sau orice alta activitate care iti face placere si iti solicita mainile.

5. Aplica un tratament natural pentru cresterea unghiilor. Exista o multime de ingrediente care ajuta la cresterea unghiilor de la ulei de masline si suc de lamaie si pana la ulei din seminte de in si ulei de migdale. Tamponeaza-ti unghiile cu aceste remedii saptamanal si vei vedea rezultatele!

Daca ai probleme cu unghiile pune in aplicare acesti pasi pentru ca unghiile tale sa creasca mai repede si poarta o oja la moda!
Pa-paa!

| claudiulihor a răspuns:

La fel ca parul, unghiile cresc de la apa