| IngerashuThauDulce a întrebat:

Cum sa imi fac suvite care sa se ia la prima spalare.

Răspuns Câştigător
| MambaLee a răspuns:

Halluu happy
Iti voi spune o metoda pentru niste suvite care se iau la prima spalare big grin

Eu aunt satena, si imi fac suvite roz, si mov. si albastre.
In primul rand, trebuie sa iti decolorezi parul ca sa se vada mai intens.
Apoi, de la farmacie, poti sa iei albastru de metilen, castelani si violet de gentiata.
Albastru de metilen pentru suvite albastre ( daca te facib cu el si nu ai parul decolorat, suvitele vor iesi un turqoise foarte frumos )
Am o prietena care are parul blond inchis si s-a facut cu albastru de metilen, si i-a iesit un dark blue foarte intens.
Castelani este pentru suvitele roz (FOARTE TIPATOR ).
Daca nu decolorezi parul si te faci cu castelani, va iesi un roz pal.
Violet de gentiana este pentru suvite mov.
Ies foarte bine daca nu decolorezi parul, dar si daca il decolorezi.
Poti incerca si cu rivanol.
Muuult rivanol.
Si daca amesteci rivanolul cu o picatura de albatru de metil, iese verde :d
MOD DE FOLOSIRE :
Intr-un castronel, torni balsam cat sa iti acopere suvite pe care vrei sa le faci.
Apoi torninsubstanta pe care vrei sa o folosesti, amesteci bine, si voila!
Trebuie sa fii foarte atenta.
Daca pui putina substanta, culoarea iese altfel decat daca pui mai multa.
Poti incerca si fara balsam, folosind niste manusi chirurgicale.
Pui substanta poe care vrei sa o folosesti pe manusti, iei suvita si o manjesti pe toata.
Culorile vor iesi mai inchise, dar tot frumoase for iesi. Sii, metoda fara balsam e mai buna pentru un par nedecolorat happy
(Toate variantele sunt testate de mine :d )
Intrebari? big grin

| IngerashuThauDulce explică (pentru MambaLee):

Sigur se ia la prima spalare?

| MambaLee a răspuns (pentru IngerashuThauDulce):

Scuza-ma laughing
Nu se i-au la prima spalare straight face
Darr, se ia intr-o saptamana happy

5 răspunsuri:
| HaHalera a răspuns:

Cu spray colorant! Costa 6, 7 lei! Îl gasesti aproape peste tot si se i-a la prima spalare! Baftaa!

| MCMirela a răspuns:

Cu carioca!

| Madalina1454 a răspuns:

Cu hartie creponata! :iei o bucata de hartie, o umezesti si o dai pe o suvita de par de mai multe ori! Succes!winking