| RenataAlesya a întrebat:

Cum sa slabesc facand numai sport si mancand normal? Se poate? Si daca nu spuneti-mi si cate-va diete sau ceva in legatura cu ele.

Răspuns Câştigător
| Ropidox a răspuns:

Pai nu ai sa slabesti mult daca faci doar sport, cu sportul arzi grasimile acumulate si mancand normal adica cu grasimi nu faci decat sa te mentii. Daca vrei sa faci sport si sa tii si o dieta sanatoasa eu iti recomand asa:
Fara sucuri sau apa minerala (decat sucuri facute in casa -naturale)
Fara prajeli sau macar sa reduci cat de cat din alimentatie prajelile
Fara produse de patiserie (foietaje)
Multe salate din care organismul tau isi ia vitamine
Peste la gratar cat de mult poti
Aproximativ 5 fructe pe zi
Mese mici si dese Si ceea ce este cel mai important sa ai ore fixe in care sa mananci.
Si sa nu mananci cu 4 ore inainte sa te culci.

Sper ca te-am ajutat! Funda!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mananci mai putin in loc sa mananci mai mult intelegi? si fugi pe afara cateva ore pe zi.

| Adelinesmile a răspuns:

Sincer poti slabi daca ai vointa. Dar iti recomand sa incerci o varianta mai placuta. Sport? Nici nu se pune problema, e necsar! Dar venind vorba de mancare poti sa mananci doar jumatate din portia normala si nu va fi nevoie sa renunti la cine stie ce happy.

Bafta!

| Roxii_3412 a răspuns:

Daca vrei sa mananci numai sanatos ai putea sa mananci carne de vaca vite sau pasare inabusite sau fierte.Unt sau margarina, lapte proaspat branza cu un continut foarte mic de grasime legume : morcovi dovlecei salata varza mazare. Budinca fulgi de ovaz paine integrala paste apa minerala sucuri de legume sau frucet ceai de musetel tei galbenele sau sunatoare. daca iti place sa faci sport poti sa faci genoflexiuni abdomene sau poti sa alergi cate o jum de ora sau poti sa mergi cu rolele sau bicicleta cate o 1. Sper ca ti-am dat un sfat bun. Succes in contiunoare happy