| Elena2001BR a întrebat:

Cum vi se pare acest kit de unghii?
( https://www.olx.ro/oferta/set- unghii-false-cu-gel-kit-20-de-piese-lampa-uv-freza-ID1Ct 5f.html. ) Cine cunoaște bine treaba asta cu unghiile cu gel.Îmi poate da și mie un sfat. după ce trebuie să mă uit când vreau să cumpăr un kit cât de cât complet?

Răspuns Câştigător
| Taylor666 a răspuns:

Link-ul nu se deschide dar totusi iti dau un sfat, (in trecut m-am ocupat cu alungirea unghiilor)mai bine du-te la un magazin specializat si ia produse de calitatea deoarece in seturi se pun produse made in china, totul e la un pret mai scazut dar si calitatea, intereseaza-te de la vreun mester de alungire ce geluri si lampi sunt bune sau cauta pe yt, eu ti-aş spune ce geluri foloseam dar nu cred ca gasesti ca eu sunt din Md

| Elena2001BR explică (pentru Taylor666):

Asta e tot ce contine kit.ul :
1 buc Lampa UV Profesionala dotata cu 4 neoane si interior complet oglindit pentru a permite o uscare mai eficienta a gelului Uv, putere 36W.

1 buc Freza Electrica profesional - 20000RPM.

GELURI UV:

1 buc gel constructie transparent SINA 15ml.

1 buc gel constructie roz SINA 15ml.

1 buc gel constructie alb SINA 15ml.

12 buc gel colorat 8ml diferite culori (alb, negru, roz deschis, roz, inchis, rosu, mov, galben, portocaliu, verde, albastru, bleu, maro).

1 buc Primer - solutie pentru degresare SINA.

1 buc gel Finish / topcoat folosit pentru sigilarea unghiei.

1 buc solutie cleaner plus- lichid dezinfectant pentru fixarea unghiilor.

1 buc ulei hranitor si emolient pentru cuticule.

1 buc set tipsuri 100 buc in 12 marimi diferite.

1 buc cleste/ ghilotina pentru scurtarea tipsurilor.

1 buc adeziv special / lipici cu pensula pentru tipsuri.

1 buc set sclipici fin (12 CULORI).

1 buc carusel strasuri (12 CULORI).

1 buc set benzi French ( 50 BUCATI)

1 buc carusel Fimo ce au efect 3D (12 MODELE).

1 buc set sabloane constructie ( 50 BUCATI ).

1 buc set betisoare bambus pentru impingerea cuticulelor si incetinirea cresterii ( 10 BUCATI).

1 buc pila cu ajutorul careia se poate da o forma perfecta inainte de aplicarea gelului.

2 buc pila granulatie 100/ 180 ce poate fi folosita la eliminarea gelului de pe unghie.

1 buc pila boumerang.

1 buc deget practica.

1 buc set pensule constructie si pictura (4 BUCATI).

200 de lei cum vi se pare pentru toate astea?

| Taylor666 a răspuns (pentru Elena2001BR):

E prea ieftin pentru atitea produse, mai bine cumapara singura de la un magazin specializat pdoduse de calitate