| Miralfn a întrebat:

Vreau sa cumpar o lampa uv pentru a-mi face manichiura cu oja permanenta, nu pentru unghii false. Intrebarea mea poate parea cam stupida, dar nu am fost niciodata la manichiura: tuburile din lampa se consuma dupa un anumit numar de utilizari si trebuie inlocuite, sau sunt exact ca un bec, trebuie schimbate cand "se ard"? In lampa se usuca cate un deget pe rand sau toata mana odata?

Răspuns Câştigător
| MititiCa a răspuns:

laughing. pai tuburile acelea uv, sunt ca niste becuri normale. le pui in lampa sh gata. probabil k se ard, sau eu am lampa cu 4 tuburi de app 2 ani, sh n`am avut nici`o problema cu tuburile. Depinde ce lampa iti cumperi. cu un tub, cred ca intra doar patru degete, cu 2 daca te chinui intre si toata mana, iar cu 4 tuburi poti baga si amn2 mainile fara problemehappy.
sper ca ti-am fost de folos

2 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Poti sa usuci cate un deget sau toata mana. Depinde cat de repede vrei sa le termini. Iar tuburile UV sunt consumabile, te pot tine si 2 ani, depinde cat de des o folosesti sau mai bine zis, cate persoane folosesc lampa UV pe zi. Nu sunt scumpe tuburile, costa 15 ron.

| Alicious a răspuns:

Mai doresti sa iti cumperi lampa? Am eu de vanzare big grin