| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.big grin cred ca am facut o mica mare pozna. m-am epilat cu ceara pe muntele lui venus.pentru a2a oara.prima oara nu am avut nimic, totul a mers bine, dar tura asta m-am iritat groaznicstraight face x_x am niste mici cosuri si mancarimi pe toata zona.nu sunt mereu rosie decat in jurul cosurilor, in rest doar dupa ce ma scarpin pentru ca uneori am mancarimi groaznice.ma trezeste si noapteastraight face m-am epilat acum 2 zile.si iritatia mi-a aparut dupa 12 ore, deci nu are cum sa fie alergie.si inca o faza ciudata...ma mananca pielea pana sub buric, si doar acolo nu am avut treaba cu epilatulstraight face
deci.as vrea sa imi ziceti ce pot facepuppy dog eyes si... daca se poate remedii naturale ca nu sunt in ro:-s

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Defrisarea era mai buna.

| Ninive96 a răspuns (pentru darrio2007):

Sincer nuthinking si atunci ma mai iritam, dar era de la cresterea paruluithinking si nu era chiar atat de puternicalaughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Ninive96):

Multumesc pentru raspuns.

| AmelyRain a răspuns:

Cum ai reusit sa faci asta? Eu am incercat si am zis ca mor de durere...

| Ninive96 a răspuns (pentru AmelyRain):

Hmmm...nu stiulaughingam lipit si am tras...2-3 benzi si gatalaughingfiind brusc se mai anesteziaza un pic pielea.dar, chit ca nu m-a durut atunci, platesc acum cu mancarimilelaughing

| cristinapasager a răspuns:

Crema de galbenele, bepanthen sau pudra de talc.
Poate a fost prea fierbinte ceara.

| Ninive96 a răspuns (pentru cristinapasager):

Nu.ca erau benzi de ceara rece...aia calda imi smulge si pielea x_x am incercat-o pe picioare si a fost dezastru... daramite in alte zone.nici nu vreau sa ma gandesc x_x
si.merci pentru raspunsuribig grin

| Allegria_8100 a răspuns:

Incearca cu crema de galbenele...si nu mai te face cu ceara ca nu e ok...

| ingerasmotat a răspuns:

Muntele lui venus? laughing