| CottonCandy a întrebat:

Buna >TPU.big grin< Eu am sprancenele frumoase [din cate vad eu si din ce-mi zic colegiilaughing] si nu aveam neaparata nevoie de vopsit. Insa ieri am fost la pensat si aia mi le-a vopsit.love struck oricum, imi sta mai bine ca-nainte, mai ales ca vopseaua nu se vede foarte mult. Si voiam sa va intreb pe voi [ptc eu nu am experienta in chestii d.asea.blushing], exista pericolul sa se rareasca, sa se decoloreze sau mai stiu eu ce, din caua vopselei? Sa continui cu vopsitu` de fiecare data cand ma duc la pensat, sau sa ma opresc aici?big grin
Si inca o chestie: tembela aia de cosmeticiana, cand m-a pensat, mi-a facut si un mic gol [aproape isesiabil] in spranceana. Am auzit ca este bun uleiul de ricin.love struck cum ar trebui sa-l folosesc? Mi-or creste pana de Paste? >8-

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic vopsirea sprancenelor la salon cu vopsea speciala,acea vopsea e mult mai slaba decat cea pentru par,e anumita pentru sprancene,daca esti multumita de cele naturale te poti opri. uleiul de ricin,decat sa te chinui cu el, mai bine astepti sa creasca sprancenele naturale, oricum cresc iute

| AdeeLinee a răspuns:

Buna! Nu exista nici un pericol daca folosesti vopsea.Eu zic sa nu te mai complici cu uleiul de ricin pentru ca v-or creste pana de Paste.

| georgy_2166 a răspuns:

Eu cred ca vor creste pana de Paste.iar cu vopsitul nu cred ca afecteaza spranceana in vreun fel.da` nu inteleg de ce vrei sa le vopsesti in continuare daca zici ca iti plac asa cum le ai. naturale ...eu zic sa le lasi culoarea lorwinking sper ca te.am ajutat.pup :*

| Thundermare a răspuns:

Vopsitul ajuta f mult, chiar daca ai cele mai frumoase sprancene de pe lumea asta. Si nu afecteaza cu nimic. Vopseste-te de fiecare data pentru ca nu vopsitul afecteza rarirea sprancenelor, ci pensatul in sine. Adica daca te pensezi de multe (foarte foarte multe) ori intr-o anumita zona parul tinde sa se rareasca acolo. Dar asta se intampla pe o perioada lunga de timp, asa ca te sfatuiesc sa iti gasesti o cosmeticiana buna la care sa te duci in mod constant, sa ai mereu sprancenele la fel.
Cat despre golul respectiv, nu iti face probleme. O sa iti creasca firele la loc. Nu stiu daca chiar pana de pasti, dar o luna-o luna si ceva o sa dureze. Lasa uleiul de ricin, pe ala sa il folosesti doar in caz ca vrei sa tratezi sprancenele per total. Daca te mai duci sa te vopsesti inainte de paste, atunci nici nu o sa se vada ca ai un gol (pe care oricum cred ca numai tu l-ai observat).

Si inca un sfat. Nu te mai stresa atata, face rau la riduriwinking