| nicolbutnaru a întrebat:

Ce parere aveti despre un barbat care si-a pensat sprancenele si le-a vopsit?

Răspuns Câştigător
| oana16 a răspuns:

Sincer acum care v-ar atrage mai mult un barbat cu sprancene de bufnita sau unul cu sprancene pensate?

21 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Personal, nu am nicio problema cu barbatii care se penseaza, se vopsesc, se epileaza etc. E vorba de cultura sociala. Aici e normal ca femeile sa se epileze, in alte zone nu e ceva asa obisnuit. Si era o vreme (acum mai putin de 100 ani) cand barbatii nici nu se epilau la subrat, era interzis, asa cum acum e normal si e " interzis" sa se penseze. Relative normele astea...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Narcisist, metrosexual, gay, vedeta cu fite.

Bula
| Bula a răspuns:

Poate sufara intr-o masura de complex de inferioritate in fata altora, din cauzaspectului sau din alte motive...

| MisterKat a răspuns:

Eu am o parere foarte buna despre barbatii care au grija de ei si care arata bine, de exemplu pentru fete: ce preferati sa aveti langa voi un ciocanar cu par pe piept si spate, neepilat in zona genitala si axiala, cu sprancene ca un animal, cu respiratie de usturoi, cosuri, buboaie pe fata, dinti galbeni, decat un tip gen Catalin Botezatu? Multe dintre colegele mele de liceu adora genul Botezatu, aici intervin "sterotipurile" barbatilor si femeilor frustrate sexual,(de ce am zis asta? pentru ca imi amintesc de la profu' de romana de faptul ca Freud a zis ca orice comporatament, fapt, gest uman are o cauza sexuala), deci asta implica, dupa parerea mea si o frustrare de natura sexuala...
De ce sa cataloghezi un om ca fiind gay doar pentr simplul fapt ca se respecta, are grija de el, are alta atitudine, are un comportament civilizat si bun-simt? Este o cauza de invidie din partea barbatilor, nu sunt psiholog; dar consider ca numai niste oameni fara preocupare, imaturi se ghideaza dupa sterotipuri si refuza sa foloseasca propria gandire, nu ceea ce spune bunica si vecina!

| MihaiA a răspuns:

E super ok atat cat nu il face sa para gay.
PS nu cred ca ti-ar placea un barbat sa aiba sprancele stufoase si mari si etc.
Nu da bine. asa ca un pic de " cosmeticizare " nu strica nimanui

| leluc a răspuns:

Depinde cat de mult le-a pensat si cat de evidenta e vopsirea. Daca nu arata complet efeminat, este foarte ok. Poate era roscat sau blond si sprancenele/genele nu aratau bine sau il faceau sa para palid si ciudat.
Este foarte ok un barbat care se ingrijeste la manichiura/pedichiura, cosmetica faciala, chiar si cel care se epileaza pe piept, fese, spate, sau oriunde parul are aspect neplacut chiar si pentru un barbat.

| sergiu25bc a răspuns:

Si eu merg la salon de infrumusetare, pensat sprancene, epilat corp, deci 1 pic ma fac mare macho )))))))

| claudiarebecca a răspuns:

Posibil sa arate mai bine, dar in general e preferabil ca barbatii sa arate cat mai natural. simte-te bine in pielea ta... cam ce a zis si bula

| Sory a răspuns:

Este ceva foarte amuzant laughing

| christian a răspuns:

E ok, dar sa nu exagereze.ca apoi il catalogheaza lumea ca fiind gaylaughing

| ramona22 a răspuns:

Eh merge; poate se face frumos pentru ca u sa il admiri u si sa se simtaa bine in propria persoana avand probabil complexe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca daca crede ca se avantajeaza mai bine nu e nimic scos din comun...au si eu nevoie de anumite lucruri sa se infumuseteze k si noi femeile ...care ne dam cu un luciu de buze un fard ceva etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
E trendy!
Ce e rău în asta?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca uni barbati vor sa isi mentina frumusetea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva frumos
toti barbati ar trebui sa aiba grija de ei nu doar femeile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super ok e un barbat ingrijit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte oktongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Forte buna ca se face frumos si arata mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E forte bine...

| alex_5475 a răspuns:

Florin Piersic spunea intr-un film de al sau ca "orice barbat are in el o parte feminina" dar chestia pe care o intrebi tu mie mi se pare absurda...nu ai voie sa faci asa ceva...sunt zone pe care le epileaza si barbatii ce e adevarat dar cu un motiv intemeiat...fotbalistii se epileaza pe piciore mai toti barbatii se epileaza sub brat si in zonele genitale ok dar sa faci acel lucru pe care il face in general il fac numai femeile nu mi se pare deloc normal...
trebuie sa fii barbat parerea mea nu o curva masculina(nu intelegeti ca fatele care fac asta sunt c...ve nu asta vreau sa spun)
probabil are vreo problema sau poate ca simte ca are o alta orientare sexuala...
va multumesc ma inclin