| DelphhiN a întrebat:

Buna TPU daca beau ceai de slabit cam 2 cani pe zi.mananc o saptamana doar fructe si fac exercitii (abdomene...si pentru picioare si fesieri) slabesc intr. o saptamana 5 kg? va rog spuneti. mi.:*

3 răspunsuri:
| FroddoLikesBlood a răspuns:

Eu zic ca daca o tii tot asa vei slabi.Insa atentie daca slabesti repede vei pune kg la loc.slabind lent si cu rabdare rezultatul va fi de durata.Bea multa apa.lichidele sunt foarte importante pentru a slabi.Fa miscare,iesi cu rolele, bicicleta, alearga...Si vei avea rezultatul dorit.Succes!:*

| Larisa999 a răspuns:

Nu e bine sa slabesti intr-o saptamana 5 kg. Nici macar nu ai cum. Si risti sa te imbolnavesti. Daca ai mai putin de 18 ani sa nu tii diete ca strici stomacu. Daca iti place sportul apuca-te de unul si daca nu, nu fa doar abdomene pentru ca nu slabesti doar facand abdomene. Trebuie sa pui tot corpul in miscare :). Alearga, bea 2 L apa pe zi, lasa dulciurile. S-ar putea sa nu te poti abtine de la dulciuri asa ca mananca cereale Musli cu bucatele mici de ciocolata in ele in fiecare dimineata. Si ziua poti manca ciocolata normala dar foarte putina. In rest mananca fructe si legume dar atentie! Atunci cand mananci nu te grabi pentru ca risti sa ti se baloneze burta :). Poti face si abdomene dar nu simple cum cred eu ca le faci tu. Uite abdomene poti face asa:

http://www.youtube.com/watch?v=zHt_aZYH0Jk&feature=related

si aici e partea a2a:

http://www.youtube.com/watch?v=NU-8BDYVyv8&feature=related

In cazul in care ti se par mult prea grele iti dau alt sfat.
Acum cateva zile eu am descarcat de pe internet un program de slabit dar cu muzica si dans nu e chiar asa de greu ca abdomenele. Se numeste HipHop Abs, poti descarca si tu daca vrei. Nu te uita pe youtube pentru ca are numa 4 minute si corpul necesita pe zi 30 de minute de sport sau o ora. Mai bine descarca-le de pe un site. De pe care vrei tu. Sau daca vrei ceva si mai dansant descarca: Body Rockin'. Eu le am pe aman2. Mai sunt mai multe de genul. Are si Yoga Booty Ballet dar eu pe ala nu-l fac pentru ca nu-mi place. Are prea multe miscari pe care nu le inteleg :). Te rog sa ma asculti ce zic eu si sa nu te infometezi :). Mananca absolut tot ce vrei tu dar incet si nu mult. Si multa apa sa nu uiti :)
Scuze ca am scris asa mult :))
Sper ca te-am ajutat :*

| ifonly94 a răspuns:

Nu e recomandat.
Iti lipseste proteina.
Proteina=energie.
Si vei incepe sa ametesti, vei pierde apa din organism, nu kilograme si ai putea sa faci gastrita.Mai bine incearca sa renunti la dulciuri, paine, carne prajita si prajeli in general si fa sport.happy Sanatatea inaintea oricarui lucruhappy.