| Editzelu a întrebat:

Daca folosesc toata viata(la infinit) sampoane sau solutii pentru calvitie nu imi mai cade parul niciodata?
O sa am parul des si frumos mereu?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu, dacă vei folosi toate aceste chimicale, numite șampon, "tratament minune", vei avea calviție mult mai devreme!
Calviția, este în primul rând, o boală genetică moștenită! Dacă ai o familie, rude cu o calviție timpurie, același lucru îl vei păți!
Doi, calviția poate apărea în cazul unui șoc emoțional puternic, unei boli grave.
Nu există tratament minune, există doar minciuni! Ai citit vreodată ce conține un astfel de tratament minune?
Caută pe google fiecare ingredient și vei vedea cât sunt de periculoase!
Sănătate!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

NU.
Atat la animale, cat si la om, parul se schimba periodic, iar cu varsta se tot rareste, natural, indiferent ce sampoaane minune folosesti.