| lulalica a întrebat:

Eu am parul foarte drept si lung iar firele de par nu sunt despicate deoarece nu folosesc placa, doar ondulatorul la ocazii big grin.
Multa lume imi spune ca am parul frumos, dar de la un timp imi cade foarte mult(din punctul meu de vedere). Intrebarile mele sunt:
1. De ce imi cade asa de mult parul?
2. Ce asi putea face ca sa nu`mi mai cada ( am folosit tot felul de sampoane, dar degeaba sad )
Help!sad

Răspuns Câştigător
| pissy98 a răspuns:

Pai,pentru inceput taieti firele despicate. Poti folosi serus advance... cel verde de la AVON.Eu am incercat si crede-ma chiar merge caci am vrut sa-mi las parul lung si nu am avut probleme.Dar, se poate sa fie de la schimbarea anotimpului. Sper ce te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Yzzza a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa iti tai varfurile despicate pentru si acesta este un motiv pentru care parul tau nu este asa sanatos.
Cat de lung este parul tau? Daca ajunge cam pana la mijloc, cred ca ar trebui sa-l tai cam pana la umar si atunci se va indesi cu siguranta.Si ar fi bine daca ti-ai taia parul regulat(macar la fiecare 5 luni), nu mult, din el doar din varfuri.
Apropo... daca iti cad aproximativ 100 de fire de par zilnic, e perfect normal.
Dar oricum ar fi bine sa faci asa cum ti-am zis mai sus.
...Si eu cand eram mai mica aveam parul lung si rar, pana cand m-am tuns cleopatra, si dupa aia si pana acum am parul des.

| lulalica explică:

Am scris ca nu sunt despicate varfurile straight face