| CarameleCuLapte a întrebat:

Dacă mă vopsesc fără decolorant și am parul saten închis pot sa mă fac blonda? Sau măcar blond inchis? Funda!

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Banuesc ca esti inca copila, de de ai face-o?
Crezi ca arati mai cool daca te vospsesti?
Eu am 44 de ani, am inceput sa ma vopsesc de acum 4 -5 ani, si asta pentru am portiuni albe de par! Si trebuie sa o fac periodic!
Eu zic daca totusi vrei cu tot inadinsul, trebuie sa ai cel putin 16 -17 ani.Si trebuie sao faci la 3-4 luni,pentru ca parul creste si se va vedea diferenta de culoare!
Si cere sfatul unui specialist,nu fa de capul tau, s-ar putea sai,, surprize '' neplacute!
In consecinta, cel mai bine ar fi sa nu-ti bati capul, ca vei avea timp si de asta!

| Ceva123 a răspuns:

Te rog nu blond! Dupa ce ca-s atatea glume nasoale despre "specia" mea atata imi mai trebuie un copil de 12 ani care sa mai adauge o gluma proasta rasei ariene feminine.
Esti mica necoapta si batuta in cap o sa ajungi sa-ti omori parul cu chimicale.

| murgumarius a răspuns:

1. Sa nu fii la perioada ca se poate sa nu iti prinda vopseaua datorita hormonilor eliminati;
2. In ajutorul vopselei vine decolorantul pentru o mai mare siguranta in culoarea aleasa (sa iti iasa chiar asa/unele vopsele au in ele decolorant);
3. Nuantele de pe vopsea sunt importante pentru tine asa ca vezi cum arata pe cutie;
4. Mergi pe varianta decolorant, fara perioada si o vopsea deosebita de la vella, loreal, schwarcshcoff (ceva gen).
Femeia cand se vopseste se zice ca isi schimba viata happy
Bafta.