| Bobbless a întrebat:

de ceva timp sunt complexata de un defect foaaaarte mare : nasul meu..., am incercat sa il ascund prin machiaj dar fara rezultat. Am 15 ani jumate si este foarte aiurea sa iti zica cineva ca ai nasul mare. Ma simt aiurea. Narile mele sunt departate si chiar ma uitam in oglinda ca daca erau mai apropiate nu era asa mare nasul meu. Lumea imi zice ca sunt frumoasa, dar nasul meu strica tot. sad De multe ori ma gandesc la operatii, dar din pacate nu-mi permit o astfel de operatie. Stiu ca o sa-mi ziceti ca nimeni nu e perfect si ca ar trebui sa imi accept defectele dar pur si simplu defectul asta imi strica toata viata. Vad atatea fete frumoase si perfecte. Stiti cumva vreo alta solutie prin care sa-l fac sa devina mai mic? Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| caroollina a răspuns:

Sunt sigura ca esti frumoasa si cu nasul acela.cei care-ti spun ca nasul stica tot sunt invidiosi pe frumuseata ta.eu te sfatuiesc sa te accepti asa cum esti ca sunt foarte convinsa ca esti frumoasa foc! pentru a-ti micsora nasul trebuie sa faci operatie, alta solutie nu exista, dar daca vrei sa faci pasul acesta trebuie sa stai si sa te gandesti de foarte multe ori pentru ca s-ar putea intampla sa ti-l strici mai tare, sau sa devina mai urat! ai grija de acest lucru si nu te da pe mana oricui:*

5 răspunsuri:
| CatalinaKaty a răspuns:

Depinde cum ai incercat cu machiajul
Daca ai nasul lat aplica o culoare mai inchisa pe laturi si pe centrul aplica o culoare mai deschisa happy

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Da si eu am un defect : sunt slaba.nu foarte tare...dar totusi sunt sad, si ma gandesc ca unele sunt frumoase, si arata si bine, si nu au defecte, nici mie nu mi se pare corect. Dar oricum, gandeste-te, crezi ca daca esti frumoasa, draguta ssi de treaba, lumea nu o sa te bage in seama pentru ca ai nasul nu stiu cum, stai linistita ca nu e adevarat big grin
Am vazut fete cu nasul putin "mai mare", dar pe care le plac baietii.
As vrea sa te ajut, adica sa-ti raspund la intrebare, dar chiar as vrea sa nu te mai descurajezi de una singurawinking.
Pa, pa happy!

| Crist33na a răspuns:

Buna. E normal sa ai complexe, toata lumea are. Exista intotdeauna ceva la noi ce nu ne place. Eu iti zic in felul urmator: mai asteapta sa cresti, incearca sa faci defectul o calitate (ai vazut ce nasuc are Rihanna? Zici ca e nas de maimuta dar ei ii sta bine, o avantajeaza, am dreptate?). Nu stiu cum ai putea face sa devina mai mic, eu doar atat ti-am spus, mai asteapta un timp si apoi iei o decizie in legatura cu operatia.

Pupi

| bogdanutz97 a răspuns:

Scuze ca ati dau raspunsul acesta dar nu tb sa te gandesti la defecte pune in fata calitatile tale din pacate cred ca singura cale este o operatie daca chiar vrei dar sa stii ca nu se merita scuze dersp stiu ca exact asta nu vroiai sa auzi dar nu aveam ce face si stai linistita nici nu vreau funda

| Fistiku'_Edy_1994 a răspuns:

Mai taie din nas da.l dreacului!