| ChocolateDroid a întrebat:

Cum sa am mai multa incredere in mine? Mereu cand ma uit in oglinda imi gasesc un defect. O multime de prieteni si baieti imi spun ca sunt foarte frumoasa, dar nu inteleg de ce imi gasesc atatea defecte. Imi place mult ceea ce vad in oglinda dar nu pot sa imi accept defectele. Mama imi spune ca sunt doar in mintea mea. Cum pot sa ma accept asa cum sunt?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

La fel ca si animalele, oamenii frumosi sunt cei mai admirati.La animale se aduna multa lume sa le admire, la oameni multi care le picura in ureche complimente.La animale e suficient sa fi frumos si sa atragi public.La oameni e putin mai complicat.Noi suntem o lume plina de oameni frumosi si goala de oameni inteligenti.Maine daca vreau sa fiu Megan Fox de Romania ma duc la medicul plastician si pac, pac ies un monument de silicon. S-a dus ideea ca frumusetea inseamna naturalete, acceptareoh go onAcum se pune accent pe altcevawinkingDaca as putea crea un om, l-as face urat. Cel mai urat.Si l-as inzestra cu inteligenta pura care sa nu se altereze cand se loveste de "inteligenta" altora. L-ar baga cineva in seama pe inteligentul meu daca e urat? Nu. S-ar sinucide probabil scarbit de lumea asta superficiala

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Si eu am o parere proasta despre mine. Dar ma gandesc ca toti suntem frumosi in primul rand ca suntem oameni, in al doilea rand, fiecare avem frumusetea noastra, fie interioara, fie exterioara(de obicei se compenseaza). Incearca sa te uiti in oglinda ca si cum acolo ar fi o alta persoana si ai sa observi ca nu te vei mai privi urat, ci iti vei descoperii unele calitati si frumuseti ale tale.

| xjustfearless a răspuns:

Si eu sunt asa, multi imi zic ca sunt frumoasa, dar eu cand ma uit in oglinda imi vine sa o sparg...