| Yasmine1999 a întrebat:

De fiecare data când am mers la plaja, nu m-am înroșit niciodată, însă de data asta am exagerat și m-am înroșit laughing. Ce trebuie sa fac sa scap de aceasta roșeața? Și as vrea sa va mai intreb dacă după ce-mi trece roșeața, se vede bronzul sau nu?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Ai facut insolatie. Stiu ca suna ciudat, dar cand faceam insolatie ma dadeam cu iaurt ( lapte batut, lapte acru) ca sa mi se racoreasca pielea. Si era foarte bun. O sa se vada bronzul, dar trebuie sa se duc mai intai roseata.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stii ca se poate face cancer de piele de la expunerea neprotejata la soare?
Roseata trece intr-o zi doua, dar cancerul de piele incepe sa se dezvolte si ceea ce azi ai facut fara sa-ti pese, maine s-ar putea sa regreti.

| devilshelp a răspuns:

Depinde cat de rau te-ai ars. Daca te ustura poti sa te dai cu iaurt sau sa iti pui comprese cu apa rece, iar seara cu o crema de corp. Bea cat mai multa apa ca sa eviti cat mai mult sa ti se ia pielea. Daca incepe sa ti se ia o sa se duca bronzul destul de mult