| meister a întrebat:

as vrea sa va intreb. dupa cat timp de plaja, apare bronzul. Multumesc

Răspuns Câştigător
| mikywhiteangel a răspuns:

Pai chiar din prima zi. Dupa 2-3 ore deja te bronzezi putin, dar nu obervi imediat deoarece lumina este prea puternica si nu poti diferentia pielea bronzata de cea acoperita. De fapt este putin ciudat, esti pe plaja, ai impresia ca nu te-ai bronzat dar acasa, in dus observi niste linii de bronz destul de evindente.
Anyway, nu uita de crema de protectie, cel putin in primele 2-3 zile.

6 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Nu foarte mult.
Deja dupa 2-3 zile, daca stai aprox 30 min 1 ora la soare, esti destul de bronzat.

| Ropidox a răspuns:

Bronzul apare dupa aprox 3 ore dar depinde si de moemntul zilei, pentru ca in anumite moente ale zilei soarele arde mai tare si e posibil sa te bronzezi mult mai repede! Daca stai prea mult e posibil sa te arzi si pielea ti se exfoliaza("te cojesti")

Funda!

Răspuns utilizator avertizat
| marynela_6230 a răspuns:

Depinde de piele. am o prietena care are pielea foarte alba si toata vara e la plaja pentru ca avem plaja aproape si nu se prinde bronzul de ea absolut delo. eu am pielea putin mai inchisa si nici nu am nevoie sa stau pe plaja...numai putin daca stau in soare incep sa ma inegresc

| alexdarck a răspuns:

Dupa jumatate de ora

| samy97 a răspuns:

Nu este un timp stabilit, depinde de pielea persoanei, soare, si cu cat ulei sau crema iti dai pe piele