| vany22 a întrebat:

Buna,TPU de la o vreme ma tot gandesc: Cum sa imi aleg hainele at cand le cumpar?
De obicei iau tot cemi place dar ajung acasa si vad ca nu pot asorta cu aproape nimic. voi cum va alegeti hainele, si cand va luati unele noi?
funda!

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Buna.
de obicei cand merg la cumparaturi ma asigur ca am luat tot ce-mi place din magazin la probat. apoi probez.hainele trebuie sa vina perfect ca sa le cumpar. daca un aspect, cel mai mic detaliu nu imi e pe plac, nu mai cumpar acel obiect vestimentar.nu investesc in ceva ce nu e suta la suta pe gustul meu. apoi ma gandesc daca am haine care merg purtate cu acel ceva. daca nu am ori cumpar ceva ce poate fi asortat ori nu mai cumpar nimic.
in general te sfatuiesc ca ceea ce iti cumperi sa iti placa cu adevarat, sa iti vina perfect si sa ai cu ce sa il porti.analizeaza bine acel lucru si gandeste-te daca il vrei cu adevarat. daca da, cumpara-l. daca nu, insesamna ca nu e exact ceea ce iti doresti si nu are rost sa il iei.

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu una am un stil destul de clasic insa cand merg la cumparaturi tot timpul imi iau pe mine o pereche de blugi skinny simpli negri pentru a ma asigura ca bluza pe care o cumpar arata bine. Iar cand vreau sa imi iau o pereche de pantaloni imi iau pe mine un tricou basic. Pentu incaltaminte eu mereu optez pentu lucruriin nunant gen ngru, gri, bej, maro etc. Un alt lucru pe care l-ai putea face este atunci cand pleci la cumparaturi sa stii ce tip de bluza sau pantaloni vrei pentu ca acasa sa te fi gandit la cateva tinute.

| MadRaven a răspuns:

Incearca sa te gandesti in mintea ta cand vezi o haina.Gandestete cu ce o poti asorta, daca nu ai cu ce sa o asortezi, dar haina iti place, cauta in magazin ceva cu care sa o asortezi
Eu asa fac
Baftă

Răspuns utilizator avertizat
| pisicutza1scumpii a răspuns:

Pai de obicei cand ma duc la cumparaturi de haine ma duc imbracata cu ceea ce nu am purtat si incerc sa il asortez. daca gasesc ceva ce imi place vin data viitoare sa vad cu ce se asorteaza. poate mai prind si o reducere.:-)

| SORi16 a răspuns:

Eu ma duc o zi inainte(intr-o zi cand am timp)Aleg tot ce-mi place si cand ajung acasa daca pot le caut pe net. Ajung la magaZin si cumpar ce am ales. Ajung acasa si sunt multumita de tot ce am ales.