| JuLlye a întrebat:

de la un timp imi tot impletesc parul ca sa il am mai cret si vreau sa stiu cum pot sa mentin onduleurile din prima zi si in urmatoarele zile dar fara sa il tin impletit in fiecare noapte...parul meu se ingrasa mai repede si nu prea vreau sa il dau cu tot felul de produse care sa il ingrase si mai repede mai ales ca este inchis la culoare si se vede foarte repede si usor...multumesc!:*

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Si eu am aceiasi problema ca si tine, am parul fin, se ingrasa repede si e foarte drept. Nu am gasit nici o rezolvare pana acum, am vrut si eu sa il mai ondulez dar in afara de permanent (care arde parul ) si produse cosmetice (care ingrasa parul) nu am gasit nici o solutie.

| corodidenisa a răspuns:

Da-l cu fixativ

| samara2 a răspuns:

Dacă ai pe cineva care se pricepe, eu îţi arăt un tutorial cum îmi împleteşte mama părul după baie, şi zi-i să te facă şi pe tine aşa. http://www.youtube.com/watch?v=gC4VEFoilos&feature=fvwrel Eu îl las de obicei împletit în formula asta două zile, apoi îmi dau drumul şi stă ondulat până când mă spăl data viitoare. În plus, dacă vrei, prepară-ţi un "fixativ" natural. Pui o căniţă de apă la foc mic şi adaugi două linguri de zahăr. Amesteci până acesta se topeşte dar să nu laşi apa să fiarbă, doar să se înfierbânte. Torni amestecul într-un tub cu pulverizator (pe care l-ai golit de conţinut şi nu mai aveai ce face cu el), laşi la rece apoi îl poţi folosi. Are efectul fixativului doar că fără chimicale. Sper că îţi va folosi răspunsul meu! :)