| LowWw a întrebat:

de luni ma duc la sala de sport si nu stiu ce exercitii sa fac.
Am 1.73m si 95kg si 16 ani.
Am muschi doar la picioare( cei mai dezvoltati) si un pic la maini dar in rest nu prea am.
Daca imi puteti spune ce sa fac si pe ce aparate sa ma axez si nu vreau sa mai cresc in in inaltime macar pana la 1, 76-1,77.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu proteine? vrei sa dea jos si masa musculara odata cu grasimea?

P.S. : si legumele contin proteine, mai documenteaza-te

4 răspunsuri:
| alinbrd a răspuns:

Nu mai manca prostii.Nici macar proteine.Eu zic sa saluti legumele si fructele vreo 2 luni pe langa banda de alergare.

| LowWw explică (pentru alinbrd):

Aa, pai nu iau proteine/steroizi sau asa ceva, si pana acum, de vreo 2 saptamani, alerg da nu prea rezisthappy am slabit de la 106 la 95 in 2 saptamani din alergat da eu vreau sa pun si muschi nu numai sa slabesc.
si cura o sa incerc sa tin cu legume/fructe da la mine astea nu prea tinehappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru LowWw):

Vezi ca de la prea multe fructe poti sa faci gastrita ( din cauza fermentatiei ) + ca fructoza din ele ingrasa si ea. Mancat sanatos NU inseamna multe fructe si legume, cum cred toti care habar n-au de nutritie.

| LowWw explică (pentru Cosmin86):

Ok, mersi

| Cosmin86 a răspuns (pentru alinbrd):

Nu proteine? vrei sa dea jos si masa musculara odata cu grasimea?

P.S. : si legumele contin proteine, mai documenteaza-te