| BountyLoverXD a întrebat:

Hello! sunt fata si vreau sa fac niste muschi la picioare (am picioare foarte subtiri), putin vreau si la maini sa mai dau jso din burta si vreau si un fund mai mare laughing si vreau sa fac asta prin exercitii de sport, logic, pe saltea fara ceva greutati sua asa ceva ca nu am, si nu merg la fitness, pur si simplu acasa, deci imi puteti face un program (pe zile a saptamanii) cu exercitii sau macar sa imi ziceti ce exercitii as putea face? big grin

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

E greu sa iti fac eu un program, in primul rand nu stiu care este conditia ta fizica actuala si cat poti duce. In al 2-lea rand nu stiu cat timp pe saptamana esti dispusa sa dedici sportului.

Ai avea nevoie de niste greutati cat de mici. Niste gantere de 2-3 kg, eventual in lipsa lor poti folosi niste sticle cu apa de 2l.

Principalele exercitii pe care trebuie sa le faci pentru picioare sunt.

GENOFLEXIUNILE astea sunt baza.
Fandarile pe 3 pozitii. Ducand piciorul in fata, in spate si in lateral

Sarituri cu genunchii la pipept
Sarituri din ghemuit
Fandari cu schimbare prin saritura

Alergari (sprinturi 50-100m)
Alergari 20-30minute usor.

Consuma multe proteine dar mai redu din grasimi si carbohidrati.

6 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Programul ti l faci tu singurica, poti face clar pentru abdomen abdomene si exercitii pe care le gasesti simplu pe youtube iar pentru picioare cel mai bine este sa mergi in parc sa alergi, sa mergi pe role/bicicleta orice ai la indemana

| 愛日本 a răspuns:

Abdomene, sari cu coarda, te dai cu rolele si bicicleta la del in sus sau drept.

| Carmen100 a răspuns:

Pentru burta - abdomene
Pentru maini - sa ridici greutati
Pentru picioare - role, bicicleta, alergat, genoflexiuni, coarda

| MiculFaraon a răspuns:

Alergat in fiecare dimineata, abdomene si genoflexiuni si rezultate se vor vedea. Succes.

| MissBaW a răspuns:

In primul rand puta nu ai picioare asa subtiri :))))))) Si daca chiar vrei sa le ai mai musculoase :))) http://www.youtube.com/results?search_query=exercitii+pentru+picioare incearca-le pe astea. Pentru burta abdomenele sunt cele mai bune :) si pentru fese uite aici http://www.youtube.com/......p?/results