| Canndii a întrebat:

Buna TPU.
De mult timp ma confront cu urmatoarea problema: NU STIU SA MA IMBRAC "COOL".
Cand ies in oras cu prietenii, ii vad pe ei si altii imbracati frumos, cool si toate hainele se asorteaza cu cate ceva.
De unde le vin atatea idei? Cum au atata inspiratie? Hainele de firma dau "sclipirea" asta?
Ok, nu pot zice ca nu am haine de firma, dar nu stiu cum sa le port sad Combin galben cu alb (o combinatie oribila) si negru cu albastru.
Cum pot fi si eu "COOL" in domeniul vestimentar? Ce trebuie sa stiu?
FUNDA!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Uita-te pe pinterest si site-uri de genul unde ti se dau sute de modele de combinatii. Macar ca si cromatica sa ai o idee.

| anonimg a răspuns:

Niciodată -dar niciodată- nu trebuie să fii cool.
Fiecare din noi are personalitatea lui, si nu ne-ar sta bine daca ne-am îmbrăca altfel decât o facem de obicei.
Problema la tine nu este de gusturi, ci de asortare. In privința asta trebuie sa inveti sa asortezi hainele. Si vei face asta putin cate putin pana vei invata. La început va fi mai greu; dar in timp nu va mai fi o problema, ci va fi ceva natural.

| T2LS a răspuns:

În primul rând trebuie să ști că trebuie ca tu să fi mulțumit cu tine însuți. Ție ți se par că felul în care se îmbracă ei este la modă? Înseamnă că îți place și ție felul lor de a fi. Încearcă să fi tu, să porți combinații de culori care să iasă în evidență dar într-un mod pozitiv. Înainte de a te îmbrăca încearcă să probezi mult hainele înainte, doar așa te vei învăța și așa m-am învățat și eu să combin culorile hainelor. Încearcă să vezi ce combinații de culori fac prietenii tăi și să faci la fel, în funcție de ce îți place. Succes!

| PanaitAnaSofia a răspuns:

Eu cred cã ar trebui, cand mergi sa iti iei haine noi, sa stai la oglinda cu multe haine Pana gasesti combinatia care iti place.Nu trebuie sa iti iei cele mai scumpe haine din magazin, trebuie sa iei ce iti place, chiar daca alti iti spun ca sunt naspa.Fii tu insati!-sfat dat de un copil de 12 ani, dar asta nu schimba nimic.Multii vad ca sfatul este bun si cand vad ca un copil a spus asta, imediat nu mai asculta sfatul oferit..Asta e o discriminate.Deci chiar daca un copilas ti-a dat acest sfat, nu trebuie sa zici"gata, nu il pun in practica, ce, ascult eu de un copilas?". Bafta!