| Monkeyfunky a întrebat:

Am un stres enorm de mare cand ma duc la cumparaturi. Chiar nu stiu ce sa imi cumpar sa se asorteze frumos. Pentru ca am avut o situatie financiara grea inainte, am obisnuit tot timpul sa port tinuta clasica de blugi, tricou si adidasi sport crezand ca sunt "fashion". Hainele pe care le am nu se asorteaza una cu alta, fac numai alegeri gresite. As dori un site de unde pot gasi niste poze cu outfit-uri dupa care sa ma ghidez ca altfel sunt "varza". Chiar m-am saturat de blugii skinny si vreau sa-i inlocuiesc cu altceva. Vreau ceva mai cool. Eu am si o inaltime de doar 1.56 si mi-e dificil sa imi gasesc pantaloni pentru picioarele mele scurte. Ma gandeam sa cumpar online ca asa poate pot gasi absolut orice. Unde gasesc inspiratie? Cum invat sa ma imbrac mai "cool" si elegant?

Răspuns Câştigător
| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Există mai multe modalități de a găsi inspirație pentru a-ți îmbunătăți stilul vestimentar și a-ți construi o garderobă care să se asorteze frumos.

Căutați pe Instagram sau Pinterest pentru conturi de modă sau influenceri care au stilul pe care îl preferați. Puteți salva pozele lor pentru a vă face o idee despre cum să asortați diferite piese.
Vizitați magazinele online sau offline care se concentrează pe stilul pe care îl doriți și studiați cum se asortează piesele.
Căutați sfaturi de modă și tutoriale pe internet, cum ar fi articole sau videoclipuri despre cum să alegeți ținuta potrivită pentru silueta, lung

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi intr-un magazin clasic, unde te vor ghida vanzatorii.
Bani sa ai!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai cool si elegant inseamna fustă sau costum ofiice si pantofi cu toc inalt aceasta este tinuta unei femei care lucreaza la birou. Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

1.ia pe cineva cu tine cand mergi al cumparaturi, pe cineva care iti place cum se imbraca si stii ca are gust.
2. niciodata nu cumapra online haine, ca ai toate sansele sa nu-ti stea bine pe tine, sau sa nu-ti placa materialul.

| EliLeli a răspuns:

Eu mi le iau pe toate de aceeasi culoare si cam acelasi stil. Adica am cateva culori care-mi plac cel mai mult si doar pe alea le iau. Nu ma intereseaza altceva.
https://charmainebryan.com/10-guidelines-to-wear-correct-clothing-fit/

| floareaalbastraa25 a răspuns:

Intra pe pinterest, vezi acolo tinute si daca iti place ceva iti cumperi aceleasi haine