| kryOwEEd a întrebat:

FASHION
In zilele de azi care e trendul..cum sa-ti asortezi hainele incat parca te'ai defini pe tine insuti,moralitatea sau personalitatea? Acum la trend.ii obligatoriu sa porti tot intr'o culoare? Nu gen,chiar asa dezordonat,pantofi albastii, blugi verzi si tricou galben. ceva sfaturi pentru look? Sau macar ceva culori care fac o combinatie intr'e ele...negru-albastru..verde-galben,nu's stylist..Palarii de rider(BMX) mai sunt la moda? Pantofii, blugii si tricourile?
Poate unii vor considera asta prostie, mai ales ca sunt baiat, dar na. vreau sa stiu cum sa ma imbrac ca sa ies cat de cat in evidenta tongue

HATERS GONNA HATE!

Răspuns Câştigător
| Oana910 a răspuns:

Probabil te intereseaza cum iti poti defini propriul stil. Stilul tau transmite mesaje despre tine: cine esti, ce iti place etc., astfel ca, analizand mai indeaproape felul in care alegi sa te imbraci zi de zi, poti vedea ce le spui celor din jur. Stilul tau transmite in exterior mesajele pe care le doresti, sau nu. In primul rand trebuie sa iti cunosti extrem de bine persoana. Daca tu esti fericit cu ceea ce porti, este perfect.Alege haine care te entuziasmeaza, intotdeauna alege culori puternice, aprinse daca vrei sa iesi in evidenta, cat mai sexy, cat mai colorat si ce vrei tu. Combina urmatoarele culori in vestimentatia ta: 1.Alb-negru-gri-maro; 2.albastru-galben-rosu; 3.Negru-alb-gri; 4.Violet, verde, portocaliu. Ca de exemplu: Tricou rosu-pantaloni scurti galbeni-tenisi/adidasi albastri=o combinatie perfecta. Insa daca preferi culori nu atat de puternice poti opta pentru alb, negru, gri, maro.Cam asa sta treaba cu culorile. Despre croiala si model: Acum ca e vara hainele sa fie cat mai subtiri, insa poate sa fie si din blug, ca de exemplu: o camasa din blug, ii ridici manecile si ai un look ok, cat despre model poti opta pentru: model cu dungi verticale, cu diferite citate scrise negru pe alb, carouri gen rosu cu negru, portocaliu cu albastru, sa fie cat mai colorat. Pentru pantaloni poti opta pentru niste pantaloni pana le genunchi si partea de jos sa o sufleci cum s-ar zice. Daca vrei ceva mai colorat poate sa fie: Verde, rosu in special(aici se potriveste un tricou negru cu diferite desene din natura), albastru, sau cu bulinute mici, negru pe alb, albastru pe alb si cam atat ar fi ok. Insa am vazut ca nu iti prea plac culorile astea puternice, de aceea nu am uitat sa mentionez de modelele gen cu dungi si buline etc. BLUGII ORICAND VOR FI LA MODA, si normal ca pantofii raman in fashion forever, tricourile de asemenea.Palariile insa nu se mai prea poarta, mai bine lasi de o parte vara asta palariile de genul. Si camasile albe cu blugi pana la genunchi se poarta.Anul asta baietii opteaza pentru genti gen postas, maro in special.Chiar si visiniul se poarta, costumele in diferite culori, diferite modele, tricouri in combinatii de rosu-galben-negru. Sper ca te-am ajutat.Te poti uita si peste acest video, care te va inspira, te asigur: https://www.youtube.com/watch?v=OCSp2RMHbes&feature=player_detailpage. Sa ai o vara placuta si sa ai incredere in ceea ce porti :)

| kryOwEEd explică (pentru Oana910):

Nu pot sa nu ma intreb cat ai scris big grin + Raspunsul mult dorit, multumesc frumos happy

| Oana910 a răspuns (pentru kryOwEEd):

Oricandwinking