| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU deci am o problema :d deci 1) am firul de par subtire sad si daca vreau sa il tapez sau ceva sunt nevoita sa pun foarte mult fixativ 2) mi se uleiaza foarte, foarte repede nu mi-am facut un obicei sa il spal toata ziua pentru ca am inteles ca firul de par se va face tot mai subtire si cu timpul se va rupe tot mai usor, il spal de 2 ori pe saptamana eu spun ca este suficent ca sampon am folosit mai multe dar din toate cel mai bun mi s-a parut head shoulders big grin 3) intrebarea ar fi ce sampon sa folosesc dar sa se vada rezultatele, stiti ceva produse care sa imi intareasca firul de par ( probabil nu este produs pentru asa ceva pentru ca asa mam nascut dar totusi...) si ce produse ( naturale ) stiti pentru cresterea parului mai repede imi creste foarte greu (am auzit ca uleiul de ricin este bun ) se vad rezultatele? FUNDITA happy

Răspuns Câştigător
| andreea13134 a răspuns:

Pai pentru inceputu ar fi bine sa schimbi samponul...ia`ti un sampon pentru parul gras, parul se spala la intervat de 4-5 zile, se samponeaza de 2 ori si se trateaza cu o masca la fiecare spalat, renunta la balsam daca folosesti deoarece balsamul aplicat la radacina ingrasa parul mai ales daca nu se clateste foare bine...pentru volum eu te-as sfatui ca sa iti cumperi un spari pentru volum si sa-l aplici la radacina
iar daca iti usuci parul cu feonu tine capul in jos si usucal pentru ca asa vei da mai mutl volum la radacina si daca faci ce ti-am zis atunci nu va fi nevoie sa il tapezi atat de multi... eventual aplica fixativ la radacina si ciufulestel putin sau cu o spuma de par pentru volum, o aplici cand parul este umed iar dupa accea il usuci cum ti-am spus.Mult Norochappy!

3 răspunsuri:
| andreea13134 a răspuns:

Am uitat sa iti spun... uleiul de ricini este foare bun, opreste caderea parului si accelereaza cresterea acestuia, se aplica inainte de spalarea parului cu vreo 40-50 de minute sau se lasa o noapte intreaga iar dimineata il speli...rezultatele se vad foarte bine daca esti vopsitawinking

| cosmina92 a răspuns (pentru andreea13134):

Pai si ce sampon miai recomanda? big grin

| andreea13134 a răspuns (pentru cosmina92):

ELSÈVE VOLUM COLAGEN (sampon) si ELSÈVE VOLUM COLAGEN(spari pentru volum) amandoua de la L`oreal Paris se gasesc in orce magazin mare gen Carrefourwinking