| anonim_4396 a întrebat:

Dupa bronzarea la solar poate aparea cancerul de piele?

16 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca mergi foarte des te expui unui risc destul de mare de a face cancer de piele.

| mona a răspuns:

Daca nu exagerezi cu mersul la solar atunci nu apare nimic legat de cancer

| petrica1111 a răspuns:

20 de experti din diverse tari au descoperit ca razele ultraviolete din saloane sunt mult mai periculoase decat estimau inital. In opinia specialistilor, bronzatul la solar inseamna moarte sigura.
Riscul apare de la primele sedinte si este cu 75% mai ridicat in randul tinerilor. Mai exact, expertii considera procedura la fel de nociva precum tigarile, arsenicul ori azbestul.

| Chαяtreux a răspuns:

Daca fregventezi, da.

| LolaLollita a răspuns:

Da, e posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai mer numai o data nu are ce sa se intample sunt probleme numai cand deja devine o rutina acest obicei

Poate te ajuta
http://www.elady.ro/articole/Sanatate/Solarul-produce-cancer-de-piele.html#

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Daca il frecventez apare.NU t-il recomand. Sper ca te-am ajtat!

| Kosmin19 a răspuns:

Daca faci exces da poti facehappy

| HonneOnna a răspuns:

Da,dar zic sa te intersezi mai bine pe net

| Sarai a răspuns:

Da,daca mergi la solar excesiv. Dar daca mergi o data la o luna nu e nimic happy.

Răspuns utilizator avertizat
| EmanuelaZ a răspuns:

Trebuie sa fii foarte atenta, mai ales daca ai pielea foarte deschisa la culoare, riscul de cancer de piele este ridicat.

| sorinae a răspuns:

Nu cred.

| Flower02 a răspuns:

Dap.

| sconcsurias a răspuns:

Asta in cazul in care mergi in exces, bine acum depinde si pe piele, de organism. Te sfatuiesc sa consulti un medic! happy