| Anonymus52 a întrebat:

După ce îmi desprind părul din coada am o buclă pe la mijlocul capului( acolo unde a fost prins). E foarte nașpa fiindca eu am părul până la umeri si na.
Ce as putea să fac? Cu ce să-mi prind părul sa nu mai stea așa? Aveti alte solutii?

2 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

Cum a spus si giulia283, multi spun ca elasticele alea spiralate de silicon nu ar lasa cuta. La mine cel putin (parul meu e in mod natural puțin ondulat) nu lasă cuta aia inestetica pe par, dar tot imi creează o bucla. Ca si cum as avea volum doar acolo si restul parului ar fi lipit de cap. In cazul asta o mai rezolv din perie (dau volum si in partea de sus si arata decent). Altceva ce mai fac e sa umezesc putin parul in zona cutei si sa il las sa se usuce sau usuc daca nu am rabdare si se duce. Sau mai e si varianta cu placa

| giulia283 a răspuns:

Păi cică elasticele alea care sunt in forma de arc nu lasă cute. Incearca poate merge.