| RaLuCa_7165 a întrebat:

Este indicat sa aplic ulei de masline pe par? Si daca da cum trebuie sa procedez? Ms mt:X... funda:*

3 răspunsuri:
| MindExplode a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bun pentru cresterea parului si pentru caderea parului il aplici pe par uscat sau umed apoi invelesti cu un prosop si tii vreo 2-3 ore.
Sper ca te-am ajutathappy

| Jrroxy a răspuns:

Da cred ca uleiul de masline este foarte bun pentru par.cred ca te poti da cu el dupa ce ai parul umed dupa baie.

| luyzyyk a răspuns:

Pai iti faci o masca.
amesteti intr-un castron cu o furculita un galbenus de ou si o lingurita de ulei de masline.se aplica doar pe parul ud.
dupa ce ai terminat baia te dai cu masca dar nu de la radacini ca dupa aia o sa ti se scoata foarte greu uleiul din cap. putin mai jos. apoi iti pui o punga pe cap(ca sa nu se murdareasca prosopul si sa actioneze mai bine). stai cu masca 1-2 ore max. apoi te duci si te clatesti cu apa calduta si te mai dai o data cu sampon sa se duca bine. sper ca ti am fost de ajutor
p.s lasa parul foarte stralucitor

FUnDa?hee heehee hee