| UnOmOarecare2001 a întrebat:

Bună TPU.
Eu am puțin parul creț.
Vreau sa spun că dacă mă fac chel parul îmi va crește drept?

6 răspunsuri:
| Mara a răspuns:

E vorba de caracterele tale genetice mostenite de la parinti, e foare putin probabil sa ti se schimbe structura parului daca te tunzi chel.

| UnOmOarecare2001 explică (pentru Mara):

Mara, faza e ca la mine în familie doar eu sunt creț
Dar nu sunt chiar cret, oleacă asa... Nu mult
Chiar nu se poate remedia asta?

| Mara a răspuns (pentru UnOmOarecare2001):

Sansele sa se intample ce vrei tu, sunt extrem de mici. Poate ca dupa 4-5 tunsori, parul va fi mai drept, dar in timp ce ca creste, va incepe sa se onduleze iar, ca mai apoi sa revina la forma lui initiala. La cum spui tu, ar trebui ca parul sa fie blond si drept, la urmatoarea tunsoare sa fie roscat si ondulat sau mai stiu eu cum. E aproape imposibil...

| Dumbi a răspuns:

Nu din prima data, o sa isi faca efectul dupa 3-4 ori. Si eu am fost cret sad, dar imi place mai mult asa cu parul drept. happy

| UnOmOarecare2001 explică (pentru Dumbi):

Deci eu vreau sa ma fac chel în vara... Ca na acum e școală și e nasol în timpul scolii
Dacă eu în vara ma tund de trei ori chel(adică o data pe luna) e de ajuns sa se faca drept?

| Dumbi a răspuns (pentru UnOmOarecare2001):

Nu… Eu eram cret pana la 6 ani. Ma tundea mama de fiecare data scurt, deci o data la 1-2 luna. Slabe sanse sa fie 100% drept, poate doar la radacina sa fie drept, la varf sa fie ondulat.
Vorbeste cu un frizer sigur stie mult mai bine…