| UnOmOarecare2001 a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa va spun ca sunt baiat si sunt putin creț...am auzit ca daca te tunzi chel parul va creste drept...e adevarat?
Dau funda

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu laughing) Daca tu esti cret, asa iti va creste parul orice ai face.
Dar de ce vrei sa-l indreeeepti? Mie mi se pare genial parul cret la baieti, mai ales daca ai si trasaturi frumoase.
Saaau, daca esti mai blondut, pff, eu nu mi-as putea lua ochii de la tine, sincer iti spun. laughing
Intr-un club intreg mi-a atras atentia un singur baiat blondut cu parul cret. Eu zic sa te consideri norocos si sa avantajezi asta, nu sa incerci sa schimbi.

| UnOmOarecare2001 explică (pentru Adry05):

Problema e ca nu stiu cum sa il aranjez laughing)) de asta il vreau drept

| Adry05 a răspuns (pentru UnOmOarecare2001):

Https://www.youtube.com/watch?v=2lqFlNkJdmA
http://lyla.ro/barbati/tunsori-par-ondulat-barbati/ te poti duce cu poza uneia din aceste frizuri care crezi ca ti-ar sta bine la salon si iti mai da si femeia sau barbatul de acolo o recomandare si gataa.

| kr.mdy a răspuns:

Primul cm va fi drept, apoi se va increti pe masura ce va creste.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti schimba o realitate genetica cu o tunsoare. Lasa-l asa ca-i frumos!

| MCRgurl a răspuns:

Nu are cum sa fie adevarat.Ia-o logic.Acum nu ma dau mare experta, ca zic si eu doar din ce am invatat la biologie, dar tu ai mostenit prin descendenta parul cret.Nu il ai asa pentru ca asa s-a intamplat sa iti creasca cand erai mic, il ai asa deaorece asa e scris in ADN-ul tau, si va creste asa indiferent cum il tunzi.Asa ca singura cale pentru a il avea drept e sa il lasi sa creasca si sa il indrepti cu placa de par.