| ThyoChyo a întrebat:

Eu nu m-am machiat niciodata, nu am avut niciun cos niciodata sau puncte negre, am avut un tenfara probleme (nu ca ma laud, dar chiar asa este), insa, de o luna incoace au inceput sa imi apara cosuri si puncte negre. Pentru cosuri folosesc Zineryt (este foarte bun, ma dau seara iar dimineata nu mai am nimic) iar punctele negre mi le scot.
Insa, chiar daca nu m-am machiat (jur ca nici macar ruj, nici crema nu folosesc) de ce au inceput ele sa apara?
Mentin ca am 13 ani si nu sunt inca domnisoara (daca intelegeti la ce ma refer)

Răspuns Câştigător
| Ellly23 a răspuns:

Buna.
Ai intrat in perioada aceea, cand corpul tau incepe sa se modifice. Incep sa apara cosurile, si in curand se vor modifica si alte parti ale corpului.
Este normal, nu-ti fa griji. Toti am trecut prin asta. Iti sugerez sa nu le spargi, pentru ca iti vor ramane semne.
Ai grija de tine :*.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intri in perioada de pubertate.Este normal sa iti apara.La unii apar mai multe la altii mai putine.Toti am trecut prin asta.Nu te speria, cu timpul vor dispare.

| MadRaven a răspuns:

Pai e si n8rmal sa iti apara, probabil ca urmeaza s adevii domnisoara.
Nu te speria, cosurile sunt cv normal

| Bristena a răspuns:

Buna!
Nu te speria! E ceva normal pentru varsta ta. E semn ca incepi sa te maturizezi.

| вяυηηєттα a răspuns:

Pai acum este perioada de crestere maturitate etc.
De acum iti apar cosuri ca incepi sa devii adolescenta.