| Raluca26 a întrebat:

Fetelor voi folositi masti de fata naturale si daca da, cum se fac? Iar daca sunt produse speciale imi spuneti cum se numesc va rog? FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| W3R4 a răspuns:

Pai de exemplu, cu iaurt si castraveti!
iti trebiue:
-un pahar de iaurt (Nutri Day)
-vreo 4 castraveti (daca sunt mici, pui 4, daca sunt mari, doar 2)
-un vas si o lingura

Dupa ce amesteci tot in acel vas, tot ce trebiue sa faci e sa ti-o aplici pe fata.(poti folosi mana sau o pensula speciala pentru masti faciale)
Dupa ce o aplici, trebuie sa stai 15 minute cu ea pe fata,intinsa in pat,apoi o inlaturi cu apa.
Efectul: fata e mult mai "fresh",deoarece a absorbit toata apa si substantele hranitoare ale castravetelui,iar iaurtul ajuta la netezirea pielii.

Mai este si masca din ciocolata.
Trebuie sa iei una sau doua ciocolate
(cate crezi tu ca iti ajung),si sa le topesti in "bain-marie" (in caz ca nu stii ce inseamna, pui o oala de apa pe foc, o lasi sa se incalzeasca, apoi pui un alt vas deasupra oalei, in care pui ciocolata.Aceasta o sa se topeasca)
Dupa ce s-a topit, o aplici pe fata la fel cu mana sau pensula, si la fel, trebiue sa stai 15 minute cu ea pe fata, apoi o inlaturi cu apa calduta, de aceasta data.

Astea doua masti dau cel mai bun rezultat!
Acum fugi si fa-te frumoasa! kiss

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Raluca26 explică:

Ma scuzati ca nu am precizat mai sus, totul pentru puncte negre si cosuri

| W3R4 a răspuns (pentru Raluca26):

Merge si pentru alea...winking