| gabyalex a întrebat:

Hei intre bijuteriile placate cu aur si cele din gold-filled e vreo diferenta sau e aceeasi chestie? Daca e vreo diferenta care e, si cum se comporta fiecare. Vreau sa imi iau un lantisor si nu stiu de care sa aleg, si nici nu am bani sa imi iau din aur curat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E acelasi lucru cu alta denumire. Insa, trebuie sa-ti spun ca in timp prin purtare se uzeaza, aurul se duce si arata foarte urit.

1 răspuns:
| CrissMiru a răspuns:

E cam același lucru.Dar poti sa strângi si poti sa iti iei unul cu aur curat.Dar sa nu il porti extrem de des ca o sa arate in câteva timp urat din cauza asta