| LarySweetGirls a întrebat:

Buna TPU :((. Help me!
acum vreo 3 saptamani aveam parul filat si cam asa de lung:
http://www.mujer.ro/......Kidman.jpg

parul inainte era usor. ondulat.
era mereu foarte incalcit si era cam greu de intretinut insa era foarte frumos parul... m-am gandit serios sa ma tund mediu. nu m-am gandit nici macar o secunda la "ce ma fac daca nu-mi sta bine"... m-am tuns apoi un fel de bob lung. care semana cu parul drept.(obisnuit)si imi statea cam asa:
http://rickystone.sunphoto.ro/Miley_Cyrus_Fara_Extensii/ 12122963

ieri... am mai vrut tunsa putin pentru ca deja parul crescuse si mi-am spus :
"mai este putin si incepe scoala. as vrea sa sochez, colegii ma stiu ca fata cu un par pe care il iubeste enorm si nu il tunde niciodata. as vrea sa am parul exact ca atunci cand m-am tuns asa prima oara. deci. putin mai scurt(dar foaarte putin). apoi a venit sora mea si a spus. daca vrei sa sochezi colegii ar trebui sa faci o schimbare mai radicala. cu un bob asimetric i-ai putea soca enorm, in bine, cred ca ti-ar sta super.

Deci. acum sunt tunsa bob si nu imi place deloc cum imi sta (surorii mele ii place). eu spun ca e un dezstra :(( imi sta oribil x_X

parul e scurt si nu imi place parul scurt, nu mise potriveste, nu sunt obisnuita cu astfel de schimbari si cand ma uit in oglinda imi vina sa plang sa urla :((. mai sunt 5 zile pana ce incepe scoala. ce pot face sa arat bine? :( sa il prind sa il tapez, il dau cu placa, gel? orice doar sa arate bine :((

4 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Iti trimit pe privat idul meu si aratami o poza ca sa stiu ce sugestii sa-ti dau!:*

| EmaEmax a răspuns:

Hei! Nu e nicio nenorocire daca ai parul mai scurt, daca sti sa il ingrijesti si sa il aranjezi va arata super okay. Uite o idee destul de buna si care sper sa-ti placa:onduleaza-ti parul (daca n-ai ondulator poti folosi si spuma de par) si tapeaza-l putin pentru mai mult volum la sfarsit adauga un accesoriu dragut ca de exemplu o bentita colorata. love struck

| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

BUNA, deci din pacate si eu am facut o asemenea "greseala" Toti imi ziceau ca arat superb dar mie nu-mi placea. Deci trebuie sa -l faci sa creasca mai repede : ulei de ricin la fiecare spalare,daca se poate prins in coada,asta daca nu e asa de scurt,fa-l cu placa dar nu prea des deoarece arde parul, cand te speli spalate cu apa mai rece, si nu in ultimul rand trebuie sa mananci cat mai sanatos! Nu-ti fa griji! Daca sora ta a zis ca arati bine inseamna ca nu arati asa de rau! Oricum mult succes fundita?

| Priiincesss95 a răspuns:

Ai putea sa ti-l intinzi cu placa sau sa-l tapezi, uite niste exemple:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://www.tunsori-noi.com/tunsori-femei/tunsoare-bob-tapat

Mult succes.