| VITALUL a întrebat:

imi place mult sa am parul cum il au cei de la hollywood, gen:http://chronizt.info/wp-content/uploads/2010/06/justinbi eber.jpg

http://backseatcuddler.com/wp-content/uploads/2009/11/za c_efron.jpg

stiti voi, ce sa fac, cu ce jampon sa ma spal, gel si creme sa ma dau, sa ce trebuie sa fac, mentionez ca am parul cam des putin gras si brunet.
Funda!

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa-l tunzi in asa fel incat sa-i dai o forma din cele dorite mai sus.

Ai incercat samponul Divalent (Kerastase, L’Oreal Professionnel) special creat pentru radacini grase?

Un sfat: nu te spala pe cap cu apa foarte calda si nici nu abuza de produsele pentru hairstyling si balsam pentru par. Clateste-ti intotdeauna parul foarte bine de resturile de sampon sau balsam.

Mai mult, n-ar strica nici un consult dermatologic. Poate cauza este medicala si tratabila in alt mod.

| Derye a răspuns:

Daca tu esti cel din avatar, iti sugerez sa'l lasi mai lung, ca nu rezolvi nimic.

| yumeee a răspuns:

Bună!
Prietenul meu are părul f dificil, se îngraşă repede şi e şi ondulat, dar şi-l poate aranja să îi stea cam cum vrei şi tu (aşa îi place şi lui).
Trebuie în primul rând să găseşti un hairstylist bun şi sociabil încât să-i poţi explica exact cum vrei să îţi arate părul iar el îţi va da o formă. (am întâlnit atâţia hairstylişti sictiriţi că mi-e groază uneori să mă tundlaughing )
Apoi, ţi-l poţi aşeza îndreptându-l cu placa, folosind ceară de păr, fixativ ca să stea, etc. În această materie sunt fff bune produsele de la Schwartzkopf.
Pentru păr care se îngraşă uşor, încearcă să nu te speli cu apă fierbinte ci puţin călduţă şi să te clăteşti cu apă călduţă spre rece, închide porii şi sebumul nu mai fi în exces. Totodata, e o mască f bună pentru păr gras (şi eu o folosesc) de la Kallos, se numeşte Carota, e într-un borcan portocaliu, o găseşti în supermarket-uri sau în farmacii. E în jur de 6 lei şi e f bună.
O zi faină!

| Anonim_5618 a răspuns:

Lasa l sa creasca si il tunzi dupa aia, si il aranjezi cu gel.
poti sa folosesti ulei de ricin daca e scurt
4 lei la farmacie...