| gagauta a întrebat:

Imi poate spune cineva un tratament natural pentru cresterea unghiilor? P. S: Am un obicei prostesc : rosul unghiilor.sad

Răspuns Câştigător
| christina94 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca uleiul de ricin face minuni. Te dai seara pe unghii timp de 2-3 saptamana. Si iti recomand Intaritor de unghii cu vitamina B5 de la FARMEC (5-6 lei). acceasi problema o aveam si eu. laughing). Dupa cateva saptamana am niste unghii lungi si sanatoase, nu se rup love struck. ( imi rodeam de 7-8 ani unghiile )
bafta :*

7 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Am auzit de oja cu gust amar, daca iti vine sa iti rozi unghiile, gustul ala amar te impiedica, cica. laughing

| Bernoullie a răspuns:

Mi-am luat de la Farmasi un lac mai rosu transparent de crestere a unghiilor(f.bun), conceput pentru unghiile mici si fragile. Arata cam asa http://www.google.ro/......tp?/imgres sau poti sa te dai cu multe straturi de oja sa nu se mai rupa.

| ciresepeetno a răspuns:

Eu am aceiasi problema imi rod unghii le dar le dau cu ulei de ricin si cresc mai repede si mai puternice.Nu este scump costa 4-5 lei sticluta de ulei.

| allynna17allynna a răspuns:

Amesteca 50 de g de migdale fin macinate cu 4-5 linguri de lapte fierbinte. aplica pasta pe unghii si las`o 10 min. te pup:*

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pune-ti unghii false.pana iti cresc ale tale si roadele pe acestea

| mihaelutzza a răspuns:

Eu ma dau cu oja numai de la avon si sa stii ca am acles obicei ca tine dar am lua de la avon un produs pentru cresterea unchiilor si acum nu mi le mai rod dar nu stiu cum s-a intamplat si in plus ae si vitamine oja sau lacul

| justaprincess a răspuns:

Te dai cu oja rosie(foarte stridenta)la mine a mers